Թուրք-ադրբեջանական սպառնալիքների համատեքստում հայկական քաղաքական հարթակում հնչող ձևակերպումները մտահոգիչ ու անթույլատրելի են. Պատգամավոր
13/04/2021 10:28
Ադրբեջանի իշխանությունները շարունակում են հակահայկական ատելությամբ պարուրված քաղաքականությունը, ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց անկախ պատգամավոր Գոռ Գևորգյանը:
Նա ընդգծեց, որ Ադրբեջանի կողմից հայ գերիներին չվերադարձնելու և հայության դեմ թուրք-ադրբեջանական սպառնալիքների հռետորաբանության համատեքստում հայկական քաղաքական հարթակում պարբերաբար հնչող ձևակերպումները՝ հարևանների հետ երկխոսելու, հայրենիքի մաս կազմող այս կամ այն տարածքի պատկանելության հարցում կասկածները, ծանրագույն պարտությունից հետո և ապրիլի 24-ին ընդառաջ մտահոգիչ ու անթույլատրելի են:
«Մարտահրավերների պարագայում կեղծ խաղաղասիրական է վերոնշյալ օրակարգը: Խաղաղությունը չեն մուրում: Խաղաղասիրությունը լինում է երկկողմանի, ապացուցելի և տեսանելի», - նշեց պատգամավորը:

Formulations periodically voiced in the Armenian political platform in the pre-context of Turkish-Azerbaijani threat rhetoric worrying and impermissible – NA deputy
13/04/2021 10:45
Azerbaijani authorities continue the anti-Armenian policy, independent deputy Gor Gevorgyan stated at the NA today.
He stressed that the formulations periodically voiced in the Armenian political platform about dialogue with neighbors, words putting under doubt the belonging of this or that territory making part of the homeland in the pre-context of Turkish-Azerbaijani threat rhetoric and refusal to return Armenian captives after heavy defeat and on the threshold of April 24 are worrying and impermissible.
“In conditions of challenges the above mention agenda is false peace-loving. Peace is not being begged. Peace love is reciprocal, provable and visible,” the deputy said.