Այս մարդն ուղղակի հիվանդագին սուտասան է, ԱԺ-ում Նիկոլը սուտ էր խոսում Լելե Թեփեի մասին. Գեղամ Մանուկյան
14/04/2021 16:02
Այս մարդն ուղղակի հիվանդագին սուտասան է, Բաղրամյան պողոտայում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ-ական Գեղամ Մանուկյանն՝ անդրադառնալով ԱԺ ամբիոնից ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթին։
«Այսօր ելույթում մի դրվագում մեղքը բարդում էր գեներալի որդի, հրամանատար, սա, նա... Այսօր ԱԺ-ում Նիկոլը սուտ էր խոսում Լելե Թեփեի մասին։ Նա հոկտեմբերի 6-ին իր էջում գրել է, որ ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ կարևոր որոշում կայացրինք բանակի հրամանատարության հետ։ Այսօր արդեն ձեռքերը լվացած, խղճուկ վիճակում կանգնած ուրիշի վրա է մեղքը բարդել։ Ինքն է գրել, իր կինն է այդ օրը եղել Արցախի նախագահականում։ Ինքն ու կինն են առանձին սենյակից դուրս եկել, Արայիկ Հարությունյանն ու Արարատ Միրզոյանն էլ գլուխները կախ սպասում էին, թե ամուսիններով ինչ են խոսել», - ասաց Գեղամ Մանուկյանը։
Նշենք, որ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիներն ակցիա են իրականացնում ԱԺ-ի դիմաց:
Ավելի վաղ ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում քաղաքացիներին կոչ էր արել հավաքվել ԱԺ-ի դիմաց:

Этот человек просто патологический лжец, Никол Пашинян солгал в парламенте о Леле-Тепе – Гегам Манукян
14/04/2021 17:50
Этот человек просто патологический лжец, заявил сегодня представитель АРФ «Дашнакцутюн» Гегам Манукян в беседе с журналистами на проспекте Баграмяна, обратившись к выступлению премьер-министра Никола Пашиняна в парламенте.
«Сегодня в какой-то части выступления он свалил вину на сына генерала, командующего, того и другого… Сегодня в парламенте Никол Пашинян солгал о Леле-Тепе. Он 6 октября написал на своей странице в Facebook, что вместе с президентом Республики Арцах приняли важное решение совместно с командованием армии. А сегодня умыл руки, стоял в жалком состоянии и валил вину на другого. Он сам написал, его жена в этот день была в резиденции президента Арцаха. Он со своей женой вышли из отдельной комнаты, а Араик Арутюнян и Арарат Мирзоян, опустив головы, ждали, о чем говорят супруги», - сказал Гегам Манукян.
Отметим, что граждане, требующие отставки Никола Пашиняна, проводят акцию на проспекте Баграмяна.
Ранее, представитель АРФ «Дашнакцутюн» Гегам Манукян призвал собраться у парламента Армении, где выступает премьер-министр Никол Пашинян.
«Идем к парламенту. У сдавшего земли не должно быть ни одной спокойной секунды, чтобы продолжать предательство», - написал на своей странице в Facebook Гегам Манукян.