Դուխով սրանց ռադ ենք անում. Գեղամ Նազարյան
Մեր կողքին ապրում է մի մոլագար, որին պետք էր Արցախը նվիրել թշնամուն, որ հետո Ազգային ժողովում հայտարարի, թե Արցախն ապագա ունի, գրել է «Այլընտրանքային նախագծերի» անդամ Գեղամ Նազարյանը:
Նրան պետք էր կործանել Հայաստանը, որ հայտարարի, թե մեր երկիրն ապագա ունի։
Պետք է տիեզերքի վերջին ստահակը լինես, որ հայտարարես, թե սա մեր Սարդարապատն է ու երկիրը տանես խայտառակ պարտության։
Պետք է հատակում լինես, որ պատերազմի ամենաթեժ պահին ղժղժան ձայնով կոչ անես տանից կասկա ու զրահաբաճկոն գտնել ու գնալ ռազմաճակատ։
Ստահակ, մոլագար, տականք պետք է լինես, որ որդուդ ու կնոջդ մասնակցությամբ բեմադրություններ կազմակերպես, կեղծ խրամատներ ու բլինդաժներ կառուցես, որ Էրատոն ֆոտոսեսիաներ կազմակերպի, երբ մեր որդիներն այդ ժամանակ զոհվում ու վիրավորվում էին։
Տականք, իսկ Եռաբլուրում ապագա կա՞, անհետ կորածներն ապագա ունե՞ն, հողի տակ ամփոփված տղերքն այս մոլորակում ապագա ունե՞ն։ Հադրութն ու Շուշին ապագա ունե՞ն:
Տականք, վախկոտ, ստահակ, մոլագար մարդասպան, ուշադիր լսիր, ականջներիդ օղ արա, մեր երկիրը, մեր ազգին չշփոթես քեզ ծափահարող իմքայլական ուսապարկերի հետ, ֆեյքերի բանակի հետ։
Ուշադիր լսիր, Հայաստանն Արցախի հետ ունի ապագա, բայց առանց քեզ, առանց քո թափթփուկների։ Ապագա Հայաստանում, որը շուտով գալու է, դու մեղադրյալի աթոռից ես հարցերի պատասխանելու, քո ու քո կնոջ հեռախոսները մանրակրկիտ ուսումնասիրվելու են, որ պարզվի, թե բունկերից ում հետ եք խոսել, մեսիջներով փոխանակվել, որ թշնամուն այդքան հեշտությամբ հաջողվում էր բայրաքթարներով սպանել մեր լույս տղերքին։
Մոլագար մարդասպանին ծափահարողներ, դուք հստակ գիտակցեք, որ Շուշին հանձնողին ոտնկայս ծափահարելու համար պատասխան եք տալու։ Տականքեր, չկարծեք, թե ժամանակը ձեր դաշնակիցն է, չշշկռվեք։ Պատիժը լինելու է խիստ։ Մեզ անդադար նայում, հետեւում են մեր լույս տղերքը, որոնք մեզ պատգամ են թողել։

У Армении и Арцаха есть будущее, но без тебя и твоего отребья – Гегам Назарян
Рядом с нами живет маньяк, которому нужно было подарить Арцах Азербайджану, чтобы потом заявить в парламенте, что у Арцаха есть будущее, написал член «Группы альтернативных проектов» Гегам Назарян.
Ему нужно было погубить Армению, чтобы заявить, что у нашей страны есть будущее.
Нужно быть последним подонком во вселенной, чтобы заявить, что это наш Сардарапат и повести страну к поражению.
Нужно быть на самом дне, чтобы в самый тяжелый момент войны крикливым голосом призвать взять с собой каски и бронежилеты и пойти на фронт.
Нужно быть мерзавцем, маньяком и поддонком, чтобы с участием сына и жены организовать инсценировку, построить фальшивые блиндажи и окопы, чтобы Эрато организовала фотосессии, когда наши сыновья погибали и получали ранения на фронте.
Подонок, а в военном пантеоне «Ераблур» есть будущее? У без вести пропавших есть будущее? У лежащих в могилах парней есть будущее на этой планете? У Гадрута и Шуши есть будущее?
Подонок, трус, мерзавец, маньяк, убийца, слушай внимательно, и заруби у себя на носу: не путай наш народ с аплодирующими тебе рюкзаками, армией фейков.
Слушай внимательно, у Армении с Арцахом есть будущее, но без тебя и твоего отребья. В будущей Армении, которая придет вскоре, ты будешь отвечать на вопросы, сидя на стуле обвиняемого, твой телефон и телефон твоей жены будут детально изучены, чтобы выяснить, с кем вы говорили за нашей спиной и обменивались сообщениями, что врагу так легко удалось убить наших сыновей Байрактарами.
Аплодирующие маньяку-убийце, четко осознайте, что вы ответите за аплодисменты сдавшего Шуши. Подонки, не думайте, что время ваш союзник, не заблуждайтесь.
Наказание будет строгим. На нас постоянно смотрят, следят наши дети, которые оставили нам свой завет.