«Ինչ ուզում է՝ թող դուրս տա, նա արդարանալու ոչ մի ճար չունի». Լևոն Տեր-Պետրոսյանը Փաշինյանի մասին մնում է նույն կարծիքին
14/04/2021 15:22
ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանն արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
«Ազգային Ժողովում Նիկոլ Փաշինյանի այսօր ունեցած ելույթում Նախագահ Տեր-Պետրոսյանին առնչվող «մտքերը» մեկնաբանելու լրագրողների հարցումներին ի պատասխան հիշեցնեմ 2020թ. նոյեմբերի 30-ին Փաշինյանի նույնանման «մտքերին» Լևոն Տեր-Պետրոսյանի տված գնահատականը։
Նախագահ Տեր-Պետրոսյանն անիմաստ է համարում անդրադառնալ ազգակործան պատուհասի հոգեկան տվայտանքներին: Ինչ ուզում է՝ թող դուրս տա: Միևնույն է՝ նա արդարանալու ոչ մի ճար չունի: Հայ ժողովուրդը նրան երբեք չի ներելու», - նշել է Մուսինյանը։
Փաշինյանն այսօր խորհրդարանում հայտարարել էր, որ իր և ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հանդիպումից գաղտնիք է բացահայտում:
«Ի՞նչ է ասել ինձ առաջին նախագահը 2018թ. հուլիսին մեր հանդիպման ժամանակ, մեջբերում եմ՝ «հողերն արդեն պետք է տաս»», - ասել էր Փաշինյանը:

Armenia’s first president Levon Ter-Petrosyan’s spokesperson Arman Musinyan referred to the Prime Minister Nikol Pashinyan’s speech at the NA today.
“In response to the inquiries of journalists to comment on the “thoughts” relating to President Ter-Petrosyan in Nikol Pashinyan’s speech at the NA today, I will remind the assessment given by Levon Ter-Petrosyan on November 30, 2020 to Pashinyan’s identical “thoughts” – President Ter-Petrosyan considers unreasonable to refer to the mental anguish of nation-destroying catastrophe. Let him say what he wants. No matter what he has no way to justify himself. The Armenian people will never forgive him,” Musinyan noted.
Speaking at the parliament today, Pashinyan said that at the meeting in July 2018 the first president said “you should already give the lands.”