«Ինչ ուզում է՝ թող դուրս տա, նա արդարանալու ոչ մի ճար չունի». Լևոն Տեր-Պետրոսյանը Փաշինյանի մասին մնում է նույն կարծիքին
14/04/2021 15:22
ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանն արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
«Ազգային Ժողովում Նիկոլ Փաշինյանի այսօր ունեցած ելույթում Նախագահ Տեր-Պետրոսյանին առնչվող «մտքերը» մեկնաբանելու լրագրողների հարցումներին ի պատասխան հիշեցնեմ 2020թ. նոյեմբերի 30-ին Փաշինյանի նույնանման «մտքերին» Լևոն Տեր-Պետրոսյանի տված գնահատականը։
Նախագահ Տեր-Պետրոսյանն անիմաստ է համարում անդրադառնալ ազգակործան պատուհասի հոգեկան տվայտանքներին: Ինչ ուզում է՝ թող դուրս տա: Միևնույն է՝ նա արդարանալու ոչ մի ճար չունի: Հայ ժողովուրդը նրան երբեք չի ներելու», - նշել է Մուսինյանը։
Փաշինյանն այսօր խորհրդարանում հայտարարել էր, որ իր և ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հանդիպումից գաղտնիք է բացահայտում:
«Ի՞նչ է ասել ինձ առաջին նախագահը 2018թ. հուլիսին մեր հանդիպման ժամանակ, մեջբերում եմ՝ «հողերն արդեն պետք է տաս»», - ասել էր Փաշինյանը:

«Пусть болтает, что хочет. Все равно, у него нет никакого шанса оправдаться» – пресс-секретарь первого президента Армении
14/04/2021 16:33
Пресс-секретарь первого президента Армении Левон Тер-Петросяна Арман Мусинян ответил Николу Пашиняну.
«В ответ на вопросы журналистов прокомментировать озвученные в сегодняшнем выступлении Никола Пашиняна в парламенте «мысли» касательно Левона Тер-Петросяна напомню об оценке, которую Левон Тер-Петросян дал аналогичным «мыслям» Пашиняна 30 ноября 2020 года.
Президент Левон Тер-Петросян считает бессмысленным обращаться к душевным метаниям губящего народ олицетворения зла. Пусть болтает, что хочет. Все равно, у него нет никакого шанса оправдаться. Армянский народ никогда не простит его», - отметил Арман Мусинян.
Напомним, Никол Пашинян заявил сегодня в парламенте, что собирается раскрыть тайну и представить детали своей встречи с первым президентом Армении Левоном Тер-Петросяном.
«Что сказал мне первый президент во время нашей встречи в июле 2018 года, цитирую: "ты уже должен сдать земли"», - заявил Пашинян.