Վարչապետն է գաղտնի տեղեկատվությունը հրապարակել, նա էլ պետք է ապացուցի, որ ինքն է ճիշտ ասում և ոչ թե Օնիկ Գասպարյանը. Մարուքյան
15/04/2021 14:13
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը պնդում է, որ պատերազմի հետ կապված ճշմարտությունն իմանալու համար քննություն է պետք:
«Վարչապետի ասածն Օնիկ Գասպարյանը հերքում է: Քանի որ վարչապետը ինքն է գաղտնի տեղեկատվությունը հրապարակել, այսինքն՝ ԱԽ նիստի արձանագրությունից հղում արել, ինքն էլ պետք է ապացուցի հրապարակայնորեն, որ ճիշտ է ասում և ոչ թե գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանը: Ես պնդում եմ՝ մեզ քննություն է պետք, ճշմարտությունը պարզել է պետք, այլապես, ով ավելի բարձր է կարողանում գոռալ ամբիոնից, պարզվելու է՝ ինքն է ճիշտ ասում: Այդպես չէ», - ասաց Մարուքյանը:
Հիշեցնենք, որ երեկ խորհրդարանում Փաշինյանը հայտարարել է, որ Օնիկ Գասպարյանը չի ասել՝ «2-3 օրվա ընթացքում անհրաժեշտ է միջոցներ ձեռնարկել պատերազմը կանգնեցնելու համար», հակառակը, ասել է՝ հակառակորդը ոչ մի առաջխաղացում չի ունեցել:
Գասպարյանն էլ հերքել էր վարչապետի ասածը. «Այլ բան այս բարոյազուրկ ստախոսներից չէր կարելի սպասել: Ես կրկին հաստատում եմ նոյեմբերի 17-ին իմ կողմից կատարված հայտարարությունը»:

Премьер сам разгласил конфиденциальную информацию и должен публично доказать, что он говорит правду, а не Оник Гаспарян – Эдмон Марукян
15/04/2021 15:11
Руководитель парламентской фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян утверждает, что для выяснения всей правды о войне нужно провести расследование.
«Оник Гаспарян опровергает заявление премьер-министра. Поскольку премьер сам разгласил конфиденциальную информацию, то есть сослался на протокол заседания Совета безопасности, то сам должен публично доказать, что он говорит правду, а не генерал-лейтенант Оник Гаспарян. Я утверждаю, что нам нужно расследование, необходимо выяснить правду, в противном случае получается, кто громче кричит с трибуны, тот и прав. Однако это не так», - сказал Эдмон Марукян.
Напомним, премьер-министр Никол Пашинян заявил вчера в парламенте, что бывший начальник ГШ ВС Армении Оник Гаспарян не говорил, что «в течение 2-3 дней необходимо предпринять меры, чтобы остановить войну», наоборот, сказал, что у противника нет никакого продвижения.
Оник Гаспарян опроверг озвученное премьер-министром заявление: «Ничего другого от этих безнравственных лжецов нельзя было ожидать. Я вновь подтверждаю озвученное мною 17 ноября заявление».