Գոռ Գևորգյանի նկատմամբ վարչապետի ագրեսիան ուղղված էր «Իմ քայլի» պատգամավորներին. մտավախություն ունեն, որ խմբակցությունից դուրս եկողներ կլինեն. Թագուհի Թովմասյան
15/04/2021 15:05
Դա առաջնահերթ ուղղված էր «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներին, մեկնաբանելով խորհրդարանում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վերաբերմունքը «Իմ քայլից» դուրս եկած Գոռ Գևորգյանին, ասաց պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը:
«Հարցին չպատասխանելու ագրեսիան ուղղված էր ավելի շատ «Իմ քայլի» պատգամավորներին: Կարծում եմ՝ ներսում մտավախություն կա, որ ինչ-որ մեկն էլ է որոշել դուրս գալ խմբակցությունից, և հիմա խնդիր կա որևէ մեկին ապացուցելու, որ եթե դուրս գաս և նստես Գոռ Գևորգյանի կողքին, քեզ այս ապագան է սպասվում», - ասաց Թովմասյանը:
Հիշեցնենք՝ երեկ Նիկոլ Փաշինյանը Գոռ Գևորգյանին դիմելով՝ ասաց. «Էդ որտեղի՞ց եք եկել, ո՞վ եք»: Վարչապետը նաև հրաժարվեց պատասխանել «Իմ քայլից» դուրս եկած պատգամավորի հարցերին:
«Եթե չգիտեին՝ ով է Գոռ Գևորգյանը, ինչպե՞ս էին ներկայացնում իրենց ցուցակում և այդ ցուցակը որակում ներկայանալի ցուցակ», - ավելացրեց Թագուհի Թովմասյանը:
Նա նաև տեղեկացրեց, որ ինքը, Գոռ Գևորգյանն ու Սոֆյա Հովսեփյանն օրինագիծ են ներկայացրել՝ առաջարկելով, որ կառավարության անդամը պարտավոր է մոտենալ ամբիոնին և պատասխանել պատգամավորների բանավոր հարցերին:

Агрессия премьер-министра была адресована депутатам фракции «Мой шаг», они опасаются, что еще кто-то решил выйти из фракции – Тагуи Товмасян
15/04/2021 16:10
Это в первую очередь было направлено депутатам фракции «Мой шаг», заявила депутат парламента Тагуи Товмасян, комментируя продемонстрированное накануне премьер-министром Николом Пашиняном отношение к вышедшему из фракции «Мой шаг» Гору Геворкяну.
«Агрессия и отказ отвечать на вопрос были адресованы больше фракции «Мой шаг». На мой взгляд, есть опасения, что еще кто-то решил выйти из фракции и сейчас поставлена задача доказать кому-то, что если выйдешь и сядешь рядом с Гором Геворкяном, тебя ждет такое будущее», - сказала Тагуи Товмасян.
Напомним вчера в парламенте Никол Пашинян, обратившись к Гору Геворкяну, заявил: «Откуда вы пришли? Кто вы?». Премьер-министр отказался также отвечать на вопросы депутата, вышедшего из фракции «Мой шаг».
«Если они не знали, кто такой Гор Геворкян, как его могли включить в список и назвать это список представительным», - добавила Тагуи Товмасян.
Она также сообщила, что она, Гор Геворкян и Софья Овсепян представили законопроект, согласно которому, член правительства обязан выходить на трибуну парламента и отвечать на устные вопросы депутатов.