ԱԺ-ում իշխանական պատգամավորների օնլայն քասթինգն է՝ ընտրություններում անցողիկ տեղերում «գրվելու». Տիգրան Աբրահամյան
16/04/2021 12:30
ԱԺ-ում չստացված դերասանների փառատոն է, Ֆեյսբուքյան էջում գրել է «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը:
«Իշխանությանը հուշել են, որ ինչքան հնարավոր է շատ դաշտը հիմարություններով լցնեն, ինչը, ըստ իրենց, երկրորդ պլան կմղի իշխանությանը գործած ծանր հանցագործությունները թեման: Միաժամանակ, սա իշխանությունը ներկայացնող պատգամավորների օնլայն քասթինգն է՝ արտահերթ ընտրություններում անցողիկ տեղերում «գրվելու» և Արցախի հանձնումը հետագայում ևս արդարացնելու համար:
Սրանց տեսակը դեռ երկար հետազոտման կարիք ունի, եղած որակումներն ամբողջությամբ չեն բնութագրում գործող իշխանությունների իրական նկարագիրը», - գրել է փորձագետը:

В парламенте онлайн-кастинг депутатов правящей фракции, чтобы «записаться» на проходные места – Тигран Абрамян
16/04/2021 17:07
В Национальном Собрании фестиваль несостоявшихся актеров, написал на своей странице в Facebook руководитель аналитического центра «Энакет», бывший советник президента Арцаха по вопросам безопасности Тигран Абрамян.
«Правительству подсказали, чтобы как можно больше заполняло поле глупостями, что, по их мнению, отодвинет на задний план тему совершенных властями тяжелых преступлений. В то же время это онлайн-кастинг депутатов – представителей власти, чтобы на внеочередных выборах «записаться» на проходные места и впоследствии также оправдать сдачу Арцаха.
Их типаж еще нуждается в длительном изучении, нынешние характеристики не полностью отображают реальное лицо действующей власти», - написал Тигран Абрамян.