«Իրավունք». ՔՊ-ում մտահգված են մարզերում ձայներ ապահովելու հարցով
«Իրավունքին» հասած տեղեկությունների համաձայն՝ իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունում խիստ մտահոգված են, թե ինչպես են ապահովելու ձայներ Սյունիքում, Լոռիում, Կոտայքում և Արագածոտնում:
Ահա այս մարզերն են, որտեղ ՔՊ-ականների դիրքերը բավականին թույլ են: Այս մարզերից ընտրված «ուսապարկ» պատգամավորներն իրենց մարզերում ունեն գրեթե զրոյական հեղինակություն, մինչդեռ, ի տարբերություն նրանց՝ վերոնշյալ մարզերում բավականին շատ են տարբեր ընդդիմադիր քաղաքական ուժերին սկզբունքայնորեն սատարող աջակիցները:
Սյունիքում իշխանություններն անգամ չեն կարողանում հրապարակավ մուտք գործել, ուր մնաց ձայներ ունենան, Կոտայքում բոլորն են հասկանում, որ այս անգամ առանձնապես ջանասիրաբար ձայներ չի ապահովելու ԵԿՄ նախագահ, «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը, Արագածոտնում՝ ՀՅԴ-ականներն են բավականին ամրացրել իրենց դիրքերը: Դե իսկ Լոռիում տարբեր ընդդիմադիր ուժերին սատարողների պակաս չկա»։

«Иравунк»: В партии «Гражданский договор» обеспокоены вопросом обеспечения голосов в областях
Газета «Иравунк» пишет со ссылкой на свои источники, что в правящей партии «Гражданский договор» крайне обеспокоены тем, как  обеспечить голоса в Сюнике, Лори, Котайке и Арагацотне.
«В этих областях у партии «Гражданский договор» довольно слабые позиции. Избранные от этих областей депутаты «рюкзаки» пользуются в своих областях нулевым авторитетом. Между тем, в отличие от них, в упомянутых областях есть довольно много сторонников у оппозиционных политических сил.
Власти даже не могут публично приехать в Сюник, не говоря уже о том, чтобы получить там голоса. В Котайке все понимают, что председатель Союза добровольцев «Еркрапа», депутат фракции «Мой шаг» Сасун Микаелян в этот раз не будет усердствовать в вопросе обеспечения голосов. В Арагацотне представители АРФ «Дашнакцутюн» довольно укрепили свои позиции, а в Лори нет недостатка в тех, кто поддерживает разные оппозиционные силы», - пишет газета.