Երկրի բնակչությունը 10 տոկոսով կրճատել եք, եկել ասում եք՝ նախկիններն են մեղավոր, ոնց որ իշխանության մանյակ լինեք. Էդմոն Մարուքյան (Տեսանյութ)
16/04/2021 12:33
Թե՛ կառավարության ներկայացուցիչների, թե՛ իշխանական պատգամավորների ելույթները հետևյալի մասին են. 30 տարի երկիրը թալանել են, 30 տարի սաղ վատ ա եղել, դրա համար էլ սենց եղավ, մենք մեղավոր չենք, ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
«Ժողովո՛ւրդ, էդ 30 տարվա մեջ 3 տարի դուք եք իշխանություն։ 3 տարին նշանակում է 30 տարվա 10 տոկոսը։ Գայիք էստեղ, ասեիք 10 տոկոսով մարդկանց կյանքը լավացել ա էս, էս, էս ոլորտում։ Ոչ թե երկրի բնակչությունը 10 տոկոսով կրճատել եք, տնտեսությունը կործանել եք, բանակը կործանել եք, դիվանագիտությունը կործանել եք և եկել ասում եք, որ նրանք են մեղավոր։ Է որ նրանք մեղավոր չլինեին, դուք ինչ գործ ունեք էստեղ։
Ձեզ ով պետք ա ընտրեր, որ գայիք դառնայիք պատգամավոր, նախարար։ Ինչքան պետք ա խոսեք ու ասեք, որ նրանք են մեղավոր։ Բոլորը գիտեն, որ նրանք են մեղավոր։ Բա դո՞ւք, բա ձեր 10 տոկոսը։ Մեր կյանքից 10 տոկոս դուք եք կառավարում։ Դուք մոդերատոր եք, երկրի ղեկավար չեք։ Եվ ամենալավ գնահատականը տվել ա առաջին նախագահը՝ ազգակործան պատուհաս։ Ոնց որ իշխանության մանյակ լինեք, իշխանություն ա էլի, մի օր կա, մի օր՝ չկա» , - հայտարարեց Էդմոն Մարուքյանը։

You cut country’s population by 10%, ruined economy, army, diplomacy – Marukyan to authorities
The speeches of authorities are only about country robbed for 30 years, that everything was bad during the 30 years, this is why all happened, we are not guilty, head of Bright Armenia faction Edmon Marukyan stated at the NA today.
“You are the authorities of 3 years out of this 30. Three means 10% of these 30 years,” he said, adding that the current authorities cut the population of the country by 10%, ruined the economy, ruined the army, the diplomacy and came and say that the previous ones are guilty.
“If they were not guilty what are you doing here? Who would have elected you? How many times must you speak and say that they are guilty? All know that they are guilty. And what about you? What about your 10%? You govern 10% of our lives. You are moderator, you are not the leader of the country,” Marukyan said, calling the authorities maniacs of power.
“You are like power maniacs, it is just a power, one day you have it and one day you don’t,” Marukyan said.