Բրայզան այցելել է Բաքվի «ռազմական ավարի պուրակ». ժամանակն է, որ ՀՀ ԱԳՆ-ն զբաղվի «սև ցուցակով». Պատգամավոր
16/04/2021 17:44
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի նախկին համանախագահ Մեյթու Բրայզան այցելել է Բաքվի «ռազմական ավարի պուրակ»: Խորհրդարանում այդ թեմային անդրադարձավ իմքայլական Հովհաննես Հովհաննիսյանը՝ նշելով, որ Բրայզայի թրքամետ դիրքորոշումների արդյունքները քաղել ենք:
Պատգամավորը նկատեց, որ պետք է զբաղվել «սև ցուցակով».
«Ժամանակն է, որ ՀՀ ԱԳՆ-ն սկսի շատ լուրջ զբաղվել «սև ցուցակով»: Ժամանակին շատ հանդուրժողական ենք եղել տարբեր մարդկանց նկատմամբ, բայց նրանք պետք է իմանան, որ նմանատիպ քայլերի դեպքում իրենք Հայաստան ոտք դնելու իրավունք չեն ունենալու»:

Мэтью Брайза посетил «парк военных трофеев» в Баку: пора, чтобы МИД занялся «черным списком» – депутат
16/04/2021 18:59
Бывший сопредседатель Минской группы ОБСЕ Мэтью Брайза посетил «парк военных трофеев» в Баку. Депутат фракции «Мой шаг» Ованнес Ованнисян обратился к этой теме в парламенте, отметив, что мы уже пожинали результаты протурецкой политики Брайзы.
Депутат заявил, что нужно заняться «черным списком».
«Уже пора, чтобы МИД Армении начал очень серьезно заниматься «черным списком». В свое время мы были слишком толерантны к различным людям, но они должны знать, что в случае подобных шагов они будут лишены права въезда в Армению», - сказал депутат.
По словам Ованнеса Ованнисяна, США должны выразить четкую позицию относительно поведения Мэтью Брайзы.