Հայաստանը հնարավոր է վետո դնի Ադրբեջանի՝ ԵԱՏՄ նիստին մասնակցելուն. Փոխվարչապետ
Մոտ ժամանակներում կներկայացնենք մեր դիրքրորոշումը Ադրբեջանի՝ ԵԱՏՄ առաջիկա նիստին մասնակցելու վերաբերյալ, ԱԺ-ում այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
Հարցին, թե հնարավոր է վետո դրվի, Գրիգորյանը պատասխանեց.
«Իհարկե, հնարավոր է։ Նախ, դա վետո չէ։ Դա համաձայնեցնելու կամ չհամաձայնեցնելու խնդիր է։ Համաձայնեցնելու խնդիրն ունի ֆորմալ գործընթաց, որը մոտ օրերս կավարտվի, որտեղ նշված կլինի նաև համաձայնություն չտալու հիմքերը»։
Նա ասաց, թե Մոսկվայի հետ գերիների հարցը քննարկվում է կառուցողական ձևաչափով, և հույս հայտնեց, որ լուծումներ կլինեն։

Armenia may put veto on Azerbaijan's participation in EAEU session - Vice PM
Armenia’s Vice Prime Minister Mher Grigoryan speaking to reporters at the NA today said that in near future they will present their positions over Azerbaijan’s participation in the upcoming EAEU session.
Asked about possibility of putting veto by Armenia Grigoryan said, “Of course, it is possible. First, it is not a veto. It is issue of agreeing or not agreeing. The issue of agreeing is a formal process that will end in the upcoming days and which will also register the reasons of not agreeing,” Grigoryan said.
He also added that the issue of captives is being constructively discussed with Moscow and voiced hope that solutions will be found.