Եթե իշխանափոխության փորձ արվի, խորհրդարանական մեծամասնությունն ինձ նորից վարչապետ կընտրի. բոլոր սցենարները հաշվի ենք առել. Նիկոլ Փաշինյան
17/04/2021 16:08
Չենք կարող ասել, որ Հայաստանում այսօր կա արդարադատություն և արդարություն, Վայոց ձորի Ռինդ համայնքի բնակիչների հետ հանդիպմանն ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Վարչապետը մյուս կողմից ընդգծեց՝ Հայաստանում այսօր համակարգված կոռուպցիա չկա:
«Առաջիկայում լինելու են խորհրդարանական ընտրություններ, ում չենք կարողացել դատել մենք, դուք կարող եք ձեր քվերակությամբ դատել: Մեզ էլ կարող եք դատել, մյուսներին էլ կարող եք դատել, համոզված եմ՝ հայ ժողովուրդը արդար կդատի», - նշեց Փաշինյանը:
Նա նաև հայտնեց, որ եթե որոշ ուժեր փորձեն իշխանափոխություն իրականացնել, խորհրդարանական մեծամասնությունն իրեն նորից վարչապետ կընտրի. «Մենք բոլոր սցենարները հաշվի ենք առել»:

In case some forces attempt change of power parliamentary majority to elect me as PM – Nikol Pashinyan
17/04/2021 16:23
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan addressing the residents of Rind community of Armenia’s Vayots Dzor province said that he cannot claim that there is justice in Armenia, but added that there is no wide-spread corruption in the country.
“Soon parliamentary elections will take place, who we failed to judge you will do it with your voting. You can judge us too, I am convinced people will judge honestly,” Pashinyan noted.
He also added that if some forces try to implement change of power the parliamentary majority will again elect him in the post of the PM.