Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 6 նոր դեպք
Ապրիլի 20-ին կատարվել է 131 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 6 դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 32 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 5835 քաղաքացու հետազոտություն, որից 734-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։ Ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2618 դեպք: Կատարվել է 23 290 թեստավորում:
Նախարարությունից նաև հայտնում են, որ Արցախում մեկնարկել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ պատվաստման կանխարգելիչ գործընթացը.«Խորհուրդ ենք տալիս և միաժամանակ խնդրում թիրախային խմբերին, մասնավորապես, բուժաշխատողներին, 65 տարեկան և բարձր տարիքի անձանց, քրոնիկ հիվանդներին և պատվաստման ցանկություն ունեցող յուրաքանչյուր անձի դիմել ԱՀ առողջապահության նախարարության «Համաճարակաբանության և հիգենայի կենտրոն» ՊՈԱԿ կամ զանգահարել /047/ 94-34-62 հեռախոսահամարին»։

В Арцахе 20 апреля проведен 131 тест на коронавирус, в республике выявлено 6 новых случаев заражения коронавирусом. Инфицированные лица ранее контактировали с подтвержденными очагами.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 32 человека с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 5835 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 734 граждан зарегистрирован положительный результат. В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2618. В Арцахе проведены 23 290 тестов на коронавирус.
Минздрав также сообщает, что в Арцахе началась вакцинация населения от COVID-19: «Мы рекомендуем и просим лиц, входящих в группы риска, в частности, медицинских работников, лиц старше 65 лет, хронически больных и всех, желающих пройти вакцинацию, позвонить или прийти в ГНКО " Центр эпидемиологии и гигиены" министерства здравоохранения Республики Арцах. А также обращаться на горячую линию министерства здравоохранения по телефону 30-03».