Արցախի նախագահի աշխատակազմից չեն կարող ասել՝ նա կմասնակցի Ցեղասպանությանը նվիրված միջոցառումներին, թե՝ ոչ
23/04/2021 12:31
Հայտնի չէ, թե ապրիլի 24-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մասնակցելո՞ւ է Ցեղասպանության հուշահամալիրում տեղի ունենալիք միջոցառումներին, թե՝ ոչ։
Aysor.am-ի հարցին ի պատասխան ԱՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Լուսինե Ավանեսյանն ասաց.
«Չեմ կարող ասել»։
Մյուս հարցին, թե ճի՞շտ են մամուլում տեղ գտած հրապարակումները, որ Արայիկ Հարությունյանն այս օրերին գտնվում է Մոսկվայում, Լուսինե Ավանեսյանը դարձյալ նույն պատասխանը տվեց. «Չեմ կարող ասել»։

В аппарате президента Арцаха не могут сказать, будет ли он участвовать в посвященных Геноциду армян памятных мероприятиях
23/04/2021 13:23
Пока неясно, будет участвовать президент Республики Арцах Араик Арутюнян в предусмотренных 24 апреля в мемориальном комплексе Цицернакаберд мероприятиях по случаю годовщины Геноцида армян, или нет.
В ответ на вопрос корреспондента Aysor.am, пресс-секретарь президента Арцаха Лусине Аванесян заявила:
На вопрос, соответствуют ли действительности распространенные в СМИ сведения о том, что Араик Арутюнян в эти дни находится в Москве, Лусине Аванесян дала такой же ответ: