Համոզված եմ՝ մեզ հաջողվելու է ազատ, արդար, թափանցիկ և մրցակցային ընտրություններ կազմակերպել. Վահագն Հովակիմյան
28/04/2021 11:25
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Վահագն Հովակիմյանը համոզված է՝ իրենց հաջողվելու է ազատ, արդար, թափանցիկ և մրցակցային ընտրություններ կազմակերպել:
ԱԺ ամբիոնից նա ասաց, որ ընտրություններում ներգրավված սուբյեկտների նկրտումները որևէ կերպ չեն ազդելու ընտրությունների որակի վրա, իսկ օրինախախտները պատասխանատվության են ենթարկվելու:
«Այն քաղաքական կամքը, որն ունի քաղաքական մեծամասնությունը՝ կազմակերպել ազատ, արդար, թափանցիկ, մրցակցային ընտրություններ, աներկբա է: Թույլ չենք տալու՝ որևէ մեկն իր կեղտոտ ձեռքերով փորձի ցեխ շպրտել մեր ընտրական համակարգի կայունացման վրա», - նշեց պատգամավորը:

Уверен, нам удастся организовать свободные, справедливые, прозрачные и конкурентные выборы – Ваагн Овакимян
28/04/2021 12:03
Депутат парламента от правящего блока «Мой шаг» Ваагн Овакимян уверен, что им удастся организовать свободные, справедливые, прозрачные и конкурентные выборы.
Он заявил с трибуны парламента, что стремления участвующих в выборах субъектов никоим образом не повлияют на качество выборов, а правонарушители будут привлечены к ответственности.
«Политическая воля, которая есть у политического большинства в вопросе организации свободных, справедливых, прозрачных и конкурентных выборов – непоколебима. Мы не позволим, чтобы кто-то пытался своими грязными руками бросать грязь на устойчивость нашей избирательной системы», - отметил депутат.