«Հրապարակ». Իշխանությունները նախընտրական քարոզչությունը խոչընդոտելու նոր միջոց են գտել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունները նախատեսում են նախընտրական քարոզչությունը խոչընդոտելու համար ավելի խիստ պատասխանատվություն սահմանել։ Խորհրդարանում երեկ 1-ին ընթերցմամբ քննարկվեց ու 79 կողմ, 2 դեմ ձայներով ընդունվեց ՔՕ-ում ու կից օրենքներում փոփոխությունների փաթեթը:
Դեմ էին 2 անկախ պատգամավոր՝ Թագուհի Թովմասյանն ու Աննա Գրիգորյանը, մյուս անկախները, ինչպես նաև ԱԺ ընդդիմությունը, չքվեարկեցին, իսկ Արման Բաբաջանյանը, ինչպես միշտ, կողմ քվեարկեց իշխանության նախագծին, որի հեղինակ ներկայացավ Վահագն Հովակիմյանը, բայց «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ղեկավար Դանիել Իոաննիսյանը Ֆեյսբուքում վիճարկեց հեղինակային իրավունքները՝ գրելով, որ նա որևէ աղերս չունի դրա ո՛չ կազմման, ո՛չ էլ բովանդակության գեներացիայի հետ, փոփոխություններից 3-ի հեղինակն ինքն է»։

«Грапарак»: Власти нашли новый способ воспрепятствования предвыборной агитации
Газета «Грапарак» пишет, что власти предусматривают установить более строгое наказание за воспрепятствование предвыборной агитации. Вчера в парламенте обсуждался и был принят в первом чтении 79 голосами «за» и 2 «против» пакет поправок в Уголовный кодекс Армении и смежные законы.
«Против проголосовали два депутата – Тагуи Товмасян и Анна Григорян, остальные независимые депутаты, как и парламентская оппозиция, не участвовали в голосовании. А Арман Бабаджанян как всегда проголосовал за представленный властью проект, автором которого выступил Ваагн Овакимян. Однако председатель общественной организации «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян на своей странице в Facebook  оспорил авторские права и написал, что Овакимян не имеет никакого отношения ни к его составлению, ни к его содержанию, и автором трех поправок является он», - пишет газета.