«Իմ քայլի» պատգամավորը կհերքի Արմեն Գևորգյանի վերաբերյալ տարածած զրպարտչական տեղեկությունները
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը և փաստաբան Մուշեղ Շուշանյանը հերքելու են Արմեն Գևորգյանի վերաբերյալ տարածած զրպարտչական տեղեկությունները և վճարելու են 2,800,000 ՀՀ դրամ որպես փոխհատուցում, այս մասին հայտնում է փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը։
«Ձեռք բերված նախնական պայմանավորվածության համաձայն՝ ամբողջ գումարը կփոխանցվի Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին։
Շնորհակալ եմ Դատարանին (դատավոր՝ Արթուր Ստեփանյան) արդար և օբյեկտիվ դատական ակտի համար։
Այլևս իրողություն է, որ Արմեն Գևորգյանը կապ չունի իրեն վերագրվող արարքների հետ, իսկ պատգամավորին և փաստաբանին պետք է հարց հղել Ադրբեջանի լրտես հանդիսացող անձի խոսքերը տարածելով՝ ինչ խնդիր են լուծել», - նշել է փաստաբանը։

Депутат фракции «Мой шаг» опровергнет распространенные заведомо ложные сведения об Армене Геворкяне
Депутат парламента от фракции «Мой шаг» Арусяк Джулакян и адвокат Мушег Шушанян опровергнут распространенные заведомо ложные сведения (клевету) в адрес Армена Геворкяна и выплатят 2,800,000 драмов в качестве компенсации морального ущерба, сообщил адвокат Александр Кочубаев.
«Согласно достигнутой предварительной договоренности, вся сумма будет перечислена в Фонд страхования военнослужащих.
Благодарен суду (судья Артур Степанян) за справедливый и объективный судебный акт.
Отныне реальность, что Армен Геворкян не имеет никакой связи с приписываемыми ему действиями. А депутату и адвокату нужно задать вопрос: какую задачу они решали, распространяя слова являющегося шпионом Азербайджана лица?» - отметил адвокат.