Բացառապես Ռուսաստանի իշխանության ու գեներալ Մուրադովի ջանքերի շնորհիվ Հայաստան է վերադարձել երեք հայ գերի. Ավագյան
04/05/2021 21:02
Բաքվից Երևան է տեղափոխվել 3 հայ ռազմագերի:
Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության (ԱԻՊԾ) տնօրենի նախկին տեղակալ Բորիս Ավագյանը լրագրողներին ասաց, որ դա հնարավոր է դարձել բացառապես Ռուսաստանի իշխանության, պաշտպանության նախարարության և Լեռնային Ղարաբաղում ՌԴ խաղաղապահ առաքելության ղեկավար գեներալ Ռուստամ Մուրադովի ջանքերի շնորհիվ։
Իսկ «Արմենպրես»-ին ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից հայտնել են, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ջանքերի արդյունքում և միջազգային հանրության օրեցօր աճող ճնշման պայմաններում Ադրբեջանը վերադարձրել է երեք հայ ռազմագերների. «Լիահույս ենք, որ այս գործընթացը կունենա իր տրամաբանական շարունակությունն ու շուտափույթ ավարտը»։

Трое армянских пленных возвращены из Азербайджана в Армению, исключительно благодаря усилиям России - Авакян
04/05/2021 21:09
Трое армянских военнопленных возвращены в Армению из Азербайджана, заявил бывший заместитель директора Службы по чрезвычайным ситуациям Нагорного Карабаха Борис Авакян.
«Мы должны быть благодарны руководству России. Это стало возможным благодаря исключительным усилиям правительства, руководства, Минобороны России, а также огромный вклад внес командующий российским миротворческим контингентом в Нагорном Карабахе генерал Рустам Мурадов», - сказал Авакян журналистам.
В офисе и.о. вице-премьера Армении Тиграна Авиняна агентству «Арменпресс» сообщили, что возвращение пленных стало возможным, благодаря усилиям стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ и в условиях усиливающегося давления на Азербайджан со стороны международного сообщества.