Հակաօդային պաշտպանության բնագավառում շտկումները բավարար չեղան օդն ամբողջապես փակելու համար. Անդրանիկ Քոչարյան
05/05/2021 12:57
Որոշ բացթողումներ շտկվել են, լրագրողների հետ զրույցում ասաց 2016-ի ապրիլին Արցախում ծավալված ռազմական գործողությունների հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը:
Նա որպես օրինակ ներկայացրեց շտկումները հակաօդային պաշտպանության բնագավառում:
«Բայց դա բավարար եղա՞վ, ժողովրդի լեզվով ասած, օդն ամբողջապես փակելու համար, իհարկե, ոչ», - ասաց Անդրանիկ Քոչարյանը:

Корректировки в системе ПВО были недостаточны для полной защиты воздушного пространства – Андраник Кочарян
05/05/2021 14:01
Некоторые упущения исправлены, заявил сегодня журналистам председатель следственной комиссии по изучению обстоятельств Апрельской войны, депутат фракции «Мой шаг» Андраник Кочарян.
В качестве примера он привел корректировки в системе противовоздушной обороны.
«Но разве этого было достаточно, чтобы, как говорит народ, полностью закрыть воздух. Конечно, нет», - сказал Андраник Кочарян.