Հաքերներն արգելափակել են կոլումբիական բանակի կայքը
Հաքերների խումբը, որի անդամներն իրենց Anonymous Columbia են կոչում, արգելափակել է կոլումբիական բանակի պաշտոնական կայքի հասանելիությունը երկրում բողոքի ցույցերի ճնշման պատճառով: Այս մասին հաղորդվում է Twitter սոցիալական ցանցում հաքերների ասոցիացիայի էջում:
«Anonymous Columbia-ն փակում է Կոլումբիայի ազգային բանակի պաշտոնական կայքը՝ նախագահ Իվան Դուքի կառավարության կողմից ներդրված հարկային բարեփոխումների դեմ ազգային գործադուլի ընթացքում կատարված սպանությունների և հետապնդումների դեմ բողոքելու նպատակով», - հայտնել են հաքերները:
Բացի այդ, ակտիվիստները հայտնել են, որ իրենք հրապարակել են ցուցակ՝ Ազգային բանակի անդամների էլ. փոստի հասցեներով և գաղտնաբառերով:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Կոլումբիայում բողոքի ցույցերին մասնակցած 89 մարդ անհայտ կորած է համարվում:

Хакеры заблокировали сайт колумбийской армии
Группа хакеров, называющая себя Anonymous Colombia, заблокировала доступ на официальный сайт колумбийской армии из-за разгона протестов в стране. Об этом сообщается на странице хакерского объединения в социальной сети Twitter.
«Anonymous Colombia отключает официальный сайт Колумбийской национальной армии в знак протеста против убийств и преследований, совершенных во время национальной забастовки против налоговой реформы, представленной правительством [президента] Ивана Дука», – заявили хакеры.
Кроме того, активисты сообщили, что опубликовали список с адресами электронной почты и паролями членов Национальной армии.