ԱՄՆ-ում թեթև շարժիչով օդանավ է ընկել տան վրա. կա երկու զոհ
Միացյալ Նահանգներում թեթև շարժիչով քաղաքացիական օդանավն ընկել է Միսիսիպի նահանգի բնակելի շենքի վրա, ինչի հետևանքով զոհվել է առնվազն երկու մարդ, հաղորդում է WDAM-ը՝ հղում անելով տեղական հրշեջ ծառայության պաշտոնյային:
Հաթսիբերգ քաղաքի ոստիկանության ներկայացուցիչ Ռայան Մուրի խոսքով՝ երեքշաբթի տեղական ժամանակով 23.20-ին իրավապահ մարմիններին տեղեկացվել է օդանավի կործանման մասին: Ոստիկանությունը հաստատել է զոհերի առկայությունը, սակայն չի նշել ճշգրիտ թիվը:
Իր հերթին, քաղաքի հրշեջ վարչության պետի օգնական Դենի Ուեյդը հայտնել է, որ բնակելի շենքի վրա օդանավի ընկնելու հետևանքով երկու մարդ է զոհվել:

В США при падении небольшого самолета на дом погибли два человека
Небольшой гражданский самолет упал на жилой дом в штате Миссисипи в США, погибли по меньшей мере два человека, сообщает телеканал WDAM со ссылкой на представителя местной пожарной службы.
По словам представителя полиции города Хаттисберг Райана Мура, правоохранители были оповещены о крушении самолета во вторник в 23.20 по местному времени (7.20 мск среды). Полиция подтвердила наличие жертв, однако не указала точное число погибших.
В свою очередь помощник начальника городской пожарной службы Дэнни Уэйд сообщил, что в результате падения самолета на жилой дом погибли два человека.