Լավրով. Մենք չենք նվազեցնում ջանքերը, որոնք ուղղված են Ադրբեջանում պահվող բոլոր անձանց Հայաստան վերադարձնելուն
06/05/2021 13:38
Մենք չենք նվազեցնում ջանքերը, որոնք ուղղված են բոլոր պահվողներին տուն վերադարձնելուն, Երևանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարեց Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը:
Նա նաև ընդգծեց, որ տնտեսական կապերի ապաշրջափակման գործում Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետների աշխատանքի հաջողությունը որոշիչ նշանակություն կունենա տարածաշրջանում ընդհանուր իրավիճակի կարգավորման համար անհրաժեշտ պայմաններ ստեղծելու գործում:

Лавров: Мы не снижаем усилий, направленных на возвращение в Армению из Азербайджана всех удерживаемых лиц
06/05/2021 13:21
Мы не снижаем усилий, направленных на возвращение домой всех удерживаемых лиц, заявил министр иностранных дел России Сергей Лавров на пресс-конференции в Ереване.
Он отметил также, что успех работы вице-премьеров Армении, России и Азербайджана по разблокированию экономических связей будет иметь решающее значение для создания условий, необходимых для нормализации общей обстановки в регионе.