Զնված հարձակումներից հետո նորմալ ինֆորմացիա չէր տրամադրվում. հայտարարվում էր՝ ամեն ինչ նորմալ է, մինչդեռ մարդիկ այնտեղ ապրում, տեսնում են. ՄԻՊ
06/05/2021 14:01
Զնված հարձակումներից անմիջապես հետո պետությունը նորմալ ոչ մի ինֆորմացիա չէր տրամադրվում սահմանային բնակիչներին, խորհրդարանական ամբիոնից հայտարարեց ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը:
«Ասում էի՝ պարտադիր չի հրապարակային անեք, այ մարդ, գնացեք, տեղերում մարդկանց հետ աշխատեք: Պետությունն իր պարտավորությունը չէր կատարում, հետո մեղադում էր լրատվամիջոցին, որ հարձակումներ են գործում: Նույնիսկ հակառակ պրոցեսն էր լինում՝ հայտարարվում էր, որ ամեն ինչ նորմալ է, մինչդեռ էտ մարդիկ այնտեղ ապրում, տեսնում են՝ ինչ է կատրավում», - նշեց Թաթոյանը:

После вооруженных нападений не предоставлялась нормальная информация, заявляли, что все нормально – омбудсмен Армении
06/05/2021 14:56
После вооруженных нападений государство не предоставляло жителям приграничных районов никакой нормальной информации, заявил сегодня в парламенте Защитник прав человека Армении Арман Татоян.
«Я говорил им, не обязательно публично заявлять об этом, идите и работайте с людьми на местах. Государство не выполняло свое обязательство, потом обвиняло средства массовой информации, что совершают нападения. Был даже обратный процесс, объявлялось, что все нормально, между тем, эти люди живут там и видят, что происходит», - отметил Арман Татоян.