Լավրով. Ռուսաստանը քննարկում է «Սպուտնիկ V» պատվաստանյութը 1 միլիոն չափաբաժնով Հայաստան մատակարարելու հնարավորությունը
06/05/2021 12:23
ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ քննարկվում է «Սպուտնիկ V» պատվաստանյութը 1 միլիոն չափաբաժնով Հայաստան մատակարարելու հնարավորությունը:
«COVID-19 համավարակի սկզբից մենք սերտորեն համագործակցում ենք, Ռուսաստանն օգնություն է տրամադրում Հայաստանին կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխելու հարցում:
Մոտ ապագայում նախատեսվում են լրացուցիչ մատակարարումներ, մշակվում է մեր հայ ընկերների խնդրանքը մեկ միլիոն չափաբաժին տրամադրելու վերաբերյալ», - ասել է Ռուսաստանի ԱԳՆ ղեկավարը ՀՀ արտգործնախարար Արա Այվազյանի պաշտոնակատարի հետ հանդիպման ժամանակ:

Russia’s FM says opportunity of delivering 1 million doses of Sputnik V vaccine to Armenia discussed
06/05/2021 12:46
Russia’s foreign minister Sergey Lavrov stated today that the opportunity of delivering 1 million doses of Russian Sputnik V vaccine to Armenia is being discussed.
“Since the first outbreak of COVID-19 we have been closely cooperating with Russia providing assistance to Armenia to prevent the spread of the coronavirus pandemic,” Russia’s FM said, adding that additional supplies are envisaged.
“The request of our Armenian friends on providing one million doses is being worked out,” Russian FM said at joint press conference with Armenia’s acting FM in Yerevan.