«Իրավունք». Ոստիկաններին առաջիկա երկու ամիսներին արձակուրդ չի տրվելու
«Իրավունք» թերթը գրում է. ««Իրավունքի» խմբագրություն են ահազանգում տարբեր մարզերից ոստիկաններ և հայտնում, որ իրենց ասել են, որ կա ոստիկանապետի հրաման, որ առաջիկա երկու ամիսներին որևէ մեկին արձակուրդ չի տրվելու, մինչև նոր որոշումը:
Վերոնշյալ խոսակցությունները, հատկապես մարզերի ոստիկանների մոտ լուրջ դժգոհության տեղիք են տվել, որովհետև մարզի ժողովուրդը այս ամիսներին է իրենց ձմռան ապրուստը վաստակում՝ վար ու ցանք անում, հողագործական աշխատանքներ անում:
Ոստիկանությունից մեզ տեղեկացրին, որ նման տեղեկություն չունեն: Մենք, ամեն դեպքում, կփորձենք հարցի պատասխանը ստանալ նաև գրավոր հարցման միջոցով: Դիմեցինք նաև ՄԻՊ-ին՝ հետաքրքրվելով, թե մարդուն հասանելիք արձակուրդից զրկելը մարդու իրավունքների խախտում չէ՞: Մեզ խնդրեցին հարցը գրավոր ուղարկել»։

«Иравунк»: В ближайшие два месяца полицейским не будут предоставлять отпуск
Газета «Иравунк» пишет, что в редакцию издания поступают звонки от полицейских из различных областей, которые сообщают о том, что начальник полиции подписал приказ, что в ближайшие два месяца никому не будет предоставлен отпуск, до принятия нового решения.
«Эти разговоры вызвали серьезное недовольство, особенно среди полицейских в областях, поскольку население областей именно в эти месяцы зарабатывает средства к существованию в зимний период: занимается посевом, земледельческими работами.
В полиции нам сообщили, что у них нет таких сведений. Во всех случаях, мы попытаемся получить ответ на этот вопрос, направив письменный запрос. Мы обратились также в офис омбудсмена Армении и поинтересовались, не является ли лишение отпуска, нарушением прав человека. Нас попросили отправить письменный запрос», - пишет газета.