Նիդերլանդներում հայ կնոջ դանակահարության դեպքի վերաբերյալ տեղեկությունը այս պահին որևէ պաշտոնական աղբյուր չի հաստատել. դեսպանություն
08/05/2021 12:50
Լրատվամիջոցներում լուր էր շրջանառվում, թե Նիդերլանդներում երեք ադրբեջանցի դանակահարել են հայ իրավաբան Աննա Հակոբյանին` նրա էթնիկ պատկանելիության պատճառով: Այդ կապակցությամբ Նիդերլանդներում ՀՀ դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել՝ նշելով, որ հայ կնոջ դանակահարության դեպքի վերաբերյալ տեղեկությունը այս պահին որևէ պաշտոնական աղբյուր չի հաստատել։
«Հայտնում ենք, որ տարբեր լրատվականների կողմից և սոցիալական հարթակներում տարածվող տեղեկատվությունը Նիդերլանդներում հայ կնոջ դանակահարության դեպքի վերաբերյալ այս պահին որևէ պաշտոնական աղբյուր չի հաստատել։ Լուսանկարում պատկերված կինը, որը տեղադրվել է այդ նյութի ներքո, ողջ և առողջ է և առնչություն չունի ենթադրյալ դեպքի հետ։
Դեսպանությունը կապի մեջ է Նիդերլանդների իրավապահ մարմինների հետ՝ տեղեկատվության իսկությունը պարզելու նպատակով։
Խնդրում ենք զերծ մնալ այս հարցով հետագա հրապարակումներից մինչև դեսպանության կողմից պաշտոնական տեղեկատվության հրապարակումը», - նշված է հայտարարության մեջ։

Информация о нанесения ножевого ранения армянке в Нидерландах на данный момент не подтверждена ни одним официальным источником – посольство
08/05/2021 15:32
В СМИ распространилась информация о том, что в Нидерландах трое азербайджанцев нанесли ножевое ранение армянке, юристу Анне Акопян из-за ее этнической принадлежности. Посольство Армении в Нидерландах распространило в этой связи заявление, что распространенная информация о нанесении ножевого ранения армянке на данный момент не подтверждена ни одним официальным источником.
«Сообщаем, что распространенная различными СМИ и в социальных сетях информация о случае нанесения ножевого ранения армянке в Нидерландах на данный момент не подтверждена ни одним официальным источником. Женщина на фото, размещенном под материалом, жива и здорова и не имеет никакого отношения к предполагаемому делу.
Посольство находится на связи с правоохранительными органами Нидерландов, чтобы выяснить достоверность информации.
Просим воздержаться от дальнейших публикаций по этому вопросу, пока посольство не опубликует официальную информацию», - отмечается в заявлении.