Ուժային համակարգը զբաղվում է ամեն ինչով, բացի իր բուն պարտականություններից. արդյունքում ներքին և արտաքին անվտանգային համակարգը գրեթե չի գործում. Աբրահամյան
08/05/2021 13:46
Ուժային համակարգը զբաղվում են ամեն ինչով, բացի իրենց բուն պարտականություններից, արձանագրում է «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը՝ ընդգծելով, որ արդյունքում ներքին և արտաքին անվտանգային համակարգը գրեթե չի գործում:
Փորձագետը ֆեյսբուքյան էջում ադրադարձել է մայրաքաղաքի փողոցների կրակահերթերին, «ռազբոռկեքին»:
«Տեսնես կլինի՞ մի օր, որ արթնանաք ու լրահոսում չհանդիպենք Հայաստանի որևէ հատվածում կամ Երևանի փողոցներում տեղի ունեցած կրակահերթերի, «ռազբոռկեքի», զոհերի ու վիրավորների մասին»: Չնայած՝ ուժային համակարգը լուրջ գործով է զբաղված՝ Փաշինյանի հետ են շարասյուններով շրջում, «վտանգավոր» ընդդիմադիրներ հետապնդում, իշխանության վերարտադրության ապահովման համար ընտրություններով աշխատում, փորձում շեֆի վախերը չեզոքացնեն:
Մի խոսքով, զբաղվում են ամեն ինչով, բացի իրենց բուն պարտականություններից: Արդյունքն էլ սա է՝ ներքին և արտաքին անվտանգային համակարգը գրեթե չի գործում՝ իներցիայով գլորվում ենք», - գրել է Աբրահամյանը:

Силовые структуры занимаются всем, кроме своих прямых обязанностей: в результате системы внутренней и внешней безопасности почти не действуют – Тигран Абрамян
08/05/2021 14:29
Силовые структуры занимаются всем, кроме своих прямых обязанностей, констатирует руководитель аналитического центра «Энакет», советник бывшего президента Арцаха по вопросам безопасности Тигран Абрамян, подчеркнув, что в результате этого почти не действуют системы внутренней и внешней безопасности.
Эксперт обратился на своей странице в Facebook к «разборкам» и стрельбе на улицах столицы.
«Интересно, наступит такой день, чтобы мы проснулись и не увидели в новостях сообщения о стрельбы в каком-то районе Армении или Ереване, «разборках», погибших и раненных. Хотя, силовики заняты серьезным делом: сопровождают колонами Пашиняна, преследуют «опасных» оппозиционеров, работают для обеспечения воспроизводства власти на выборах, пытаются нейтрализовать страхи шефа.
Одним словом, занимаются всем, кроме своих прямых обязанностей. А в результате этого – системы внутренней и внешней безопасности почти не действуют. Катимся по инерции», - написал Тигран Абрамян.