Շուշիում ադրբեջանցիները հանդիսավորությամբ նշել են Հաղթանակի 76-ամյակը. Լուսանկարներ
Երկրորդ համաշխարհային պատերազմում տարած հաղթանակի 76-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառում է անցկացվել Շուշիում, այս մասին հայտնում է Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությունը:
Մեկ րոպե լռությամբ հարգել են ադրբեջանական ժողովրդի որդիների հիշատակը և կատարել երկրի պետական օրհներգը:
Միջոցառումը մանրամասն տեղեկություններ էր տրամադրում ֆաշիզմի դեմ հաղթանակին հասնելու ադրբեջանական ժողովրդի արժանիքների, Ադրբեջանի ազգային հրաձգային բաժանմունքների պատմության և մարտական փառահեղ ուղու մասին:
Զինվորական նվագախումբը կատարել է երգեր և ռազմական երթեր: Արարողությունն ավարտվել է քաղաքով անձնակազմի հանդիսավոր քայլերթով:

В Шуши азербайджанцы торжественно отметили 76-ю годовщину Победы. Фото
В Шуши состоялось торжественное мероприятие, посвященное 76-й годовщине Победы во Второй мировой войне. Об этом сообщает Министерство обороны Азербайджана.
Память о сынах азербайджанского народа, почтили минутой молчания и был исполнен Государственный гимн Азербайджанской Республики.
На мероприятии была представлена подробная информация о заслугах азербайджанского народа в достижении победы над фашизмом, истории национальных стрелковых дивизий Азербайджана и славном боевом пути.
Военный оркестр исполнил песни и военные марши. Церемония завершилась торжественным шествием личного состава по городу.