«Հաղթանակ» զբոսայգում մայիս 9-յան տոնական միջոցառում է. հնչեցին ՀՀ և ՌԴ հիմները, հայ և ռուս զինվորականներն անցան տոնական քայլերթով (Տեսանյութ)
09/05/2021 10:34
«Հաղթանակ» զբոսայգում մայիս 9-յան տոնական միջոցառում է: Ներկա են երկրի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, զինվորականներ, վետերաններ:
Նրանք ծաղիկներ խոնարհեցին անմար կրակի շուրջ:
Հնչեցին Հայաստանի և Ռուսաստանի պետական հիմները, որից հետո հայ և ռուս զինվորականներն անցան տոնական քայլերթով:

Гимны Армении и России, парадный марш армянских и российских военных: в Парке Победы отметили 9 мая (Видео)
09/05/2021 10:26
И.о. премьер-министр Армении Никол Пашинян, спикер парламента Арарат Мирзоян, военно-политическое руководство Армении возложили цветы к Вечному огню в Парке Победы.
Под исполнение военного оркестра прозвучали государственные гимны Армении и России, после чего армянские и российские военнослужащие прошлись парадным маршем.