Ոստիկանության աղբյուրների տվյալով՝ Քոչարյանի գլխավորած «Հայաստան» դաշինքի հանրահավաքին մասնակցել է մոտ 33 հազար մարդ. «Փաստ»
10/05/2021 10:19
Երեկ Ազատության հրապարակում կայացել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» և «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցությունների ձևավորած «Հայաստան» դաշինքի հանրահավաքը:
Past.am կայքը գրում է, որ իշխանական «հարթակները» շտապել են մասնակիցների ինչ-որ թվեր հայտարարել, որոնք այնքան արհեստական էին, որ սոցցանցերում դարձել էին ծաղրի առարկա:
Past.am-ի տեղեկություններով, անկախ մասնագետների, ոստիկանության և ԱԱԾ հաշվարկները շատ հեռու են վերոգրյալ շրջանակների ներկայացրած տվյալներից:
Ըստ իրավապահ համակարգի կայքի աղբյուրների, ոստիկանության և ԱԱԾ հաշվարկներով հանրահավաքին մասնակցել է մոտ 33 հազար մարդ:

В митинге возглавляемого Робертом Кочаряном блока «Армения» приняли участие порядка 33 тысяч человек – Past.am
Вчера на площади Свободы в Ереване состоялся митинг предвыборного блока «Армения», сформированного вторым президентом Армении Робертом Кочаряном, АРФ «Дашнакцутюн» и партией «Возрождающаяся Армения».
Как пишет сайт Past.am, правящие «площадки» поспешили объявить какие-то цифры участников, которые были настолько надуманными, что стали предметом насмешек пользователей социальных сетей.
По сведениям Past.am, подсчеты независимых экспертов, полиции и Службы национальной безопасности далеки от представленных вышеупомянутыми кругами данных.
Согласно источникам правоохранительной системы, по подсчетам полиции и СНБ в митинге участвовало порядка 33 тысяч человек.