Իսրայելական տանկերը խոցել են ՀԱՄԱՍ-ի թիրախները
Իսրայելի բանակի տանկերը հարվածներ են հասցրել Գազայի հատվածում գտնվող ՀԱՄԱՍ-ի թիրախներին՝ ի պատասխան հրթիռների և պայթուցիկով փուչիկների արձակմանը, հայտնում է բանակի մամուլի ծառայությունը:
Կիրակի երեկոյան իսրայելական բանակը հայտնել է, որ Գազայի հատվածից արձակվել է երկու հրթիռ, որոնցից մեկը ընկալվել է «Երկաթե գմբեթ» հակահրթիռային պաշտպանության համակարգի կողմից: Լույս երկուշաբթի իսրայելցի զինվորականները Գազայից գրանցել են հրթիռների ևս երկու արձակում, որոնք պայթել են առանց նպատակին հասնելու:
«Ի պատասխան պայթուցիկներով փուչիկների և չորս հրթիռների, որոնք երեկ արձակվել են Գազայից դեպի Իսրայել, իսրայելական ռազմական տանկերը հենց նոր  հարվածել են Գազայի ՀԱՄԱՍ ահաբեկչական թիրախներին», - ասվում է բանակի Twitter-ում:

Израильские танки ударили по объектам ХАМАС в ответ на пуск ракет
Танки армии Израиля нанесли удар по объектам движения ХАМАС в секторе Газа в ответ на пуски ракет и шаров со взрывчаткой, заявила пресс-служба армии.
Вечером в воскресенье армия Израиля сообщила, что из сектора Газа было выпущено две ракеты, одну из них перехватила система ПРО "Железный купол". В ночь на понедельник израильские военные зафиксировали еще два пуска ракет из Газы, которые взорвались, не достигнув цели.
«В ответ на воздушные шары со взрывчаткой и четыре ракеты, выпущенные вчера в сторону Израиля из Газы, танки вооруженных сил Израиля только что нанесли удар по террористическим объектам ХАМАС в Газе», - говорится в сообщении в аккаунте армии в Twitter.