Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Ալիևի հետ
Ռուսաստանի ղեկավար Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Այս մասին հաղորդվում է Կրեմլի կայքում:
Նշվում է, որ Պուտինն ու Ալիևը «ջերմորեն շնորհավորել են միմյանց Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 76-րդ տարեդարձի առթիվ՝ նշելով, որ երկու երկրներն էլ սրբորեն հարգում են մարտիկների հերոսության հիշատակը և խորապես երախտապարտ են անօրինակ հերոսություն և նվիրվածություն ցուցաբերած վետերաններին»:
«Հաստատվել է ռուս-ադրբեջանական համակողմանի համագործակցություն հաստատելու տրամադրվածությունը», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Путин провёл телефонный разговор с Алиевым
Российский лидер Владимир Путин провёл телефонный разговор с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. Об этом сообщается на сайте Кремля.
Отмечается, что Путин и Алиев «тепло поздравили друг друга с 76-й годовщиной победы в Великой Отечественной войне, отметив, что в обеих странах свято чтут память о подвиге воинов-освободителей и глубоко благодарны ветеранам, проявившим беспримерный героизм и самоотверженность».
«Подтверждён обоюдный настрой на наращивание всестороннего российско-азербайджанского взаимодействия», — говорится в сообщении.