«Փաստ». Քոչարյանը մերժել է անվտանգության աշխատակիցների առաջարկը
«Փաստ» թերթը գրում է. «Կիրակի օրը Ռոբերտ Քոչարյանը, «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» և «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցությունները ձևավորեցին «Հայաստան» դաշինք: Այնուհետ Ազատության հրապարակում կայացավ դաշինքի հանրահավաքը:
Սրա հետ կապված «Փաստին» ուշագրավ տեղեկություններ են հայտնի դարձել: Մասնավորաբար, մեր աղբյուրների փոխանցմամբ անվտանգության աշխատակիցները երկրորդ նախագահին հորդորել են զրահաբաճկոն կրել, սակայն Ռոբերտ Քոչարյանը կտրուկ հրաժարվել է՝ նշելով, որ սեփական ժողովրդի մեջ դուրս գալու համար ինքը հավել յալ անվտանգության կարիք ու անհանգստություն չունի:
Ի դեպ, այն, որ Քոչարյանն առանց զրահաբաճկոնի էր, անզեն աչքով էլ նկատելի էր, հատկապես, երբ հանրահավաքի ժամանակ նա հանեց պիջակն ու մնաց վերնաշապիկով»։

«Паст»: Кочарян отказался от предложения сотрудников охраны
Второй президент Армении Роберт Кочарян, АРФ «Дашнакцутюн» и партия «Возрождающаяся Армения» в воскресенье подписали меморандум о политическом сотрудничестве. Затем на площади «Свободы» начался митинг предвыборного блока, пишет газета «Паст». Изданию сообщили примечательные подробности с этой связи.
«В частности, как передают наши источники, сотрудники охраны призвали второго президента надеть бронежилет, однако Роберт Кочарян резко отказался, отметив, что не опасается и нуждается в дополнительных мерах безопасности для выхода в свой народ.
Кстати, невооруженным глазом было заметно, что Роберт Кочарян был без бронежилета, особенно когда во время митинга он снял с себя пиджак и остался в сорочке», - пишет газета.