Աշդոդում օդային տագնապի շչակներ են միացել
Իսրայելի Աշդոդ քաղաքում օդային տագնապի շչակներ են միացել, հայտնում է իսրայելական բանակի մամուլի ծառայությունը:
«Շչակները միացել են Աշդոդ, Աշքելոն քաղաքներում և Գազայի հատվածին հարակից բնակավայրերում», - հայտնել են բանակի մամուլի ծառայությունից:
Երկուշաբթի 18:00-ից սկսած, պաղեստինյան խմբավորումները զանգվածային հրթիռակոծություններ են իրականացնում Իսրայելի ուղղությամբ: Երեքշաբթի առավոտյան Գազայի հատվածին հարակից քաղաքներում և Աշքելոն քաղաքում օդային տագնապի շչակներ են միացել:
Երկուշաբթի օրվանից Գազայի հատվածից ավելի քան 200 հրթիռ է արձակվել Իսրայելի տարածք, իսրայելական բանակը պատասխանել է՝ անկլավում խոցելով ավելի քան 130 ռազմական թիրախ՝ ոչնչացնելով 15 գրոհայինի:

В Ашдоде сработали сирены воздушной тревоги
Сирены воздушной тревоги сработали в израильском городе Ашдод, сообщила во вторник пресс-служба армии Израиля.
«Сирены сработали в городах Ашдод, Ашкелон и в населенных пунктах, прилегающих к сектору Газа», - говорится в сообщении пресс-службы военных.
С 18.00 понедельника палестинские группировки ведут массированный обстрел Израиля. Во вторник утром сирены воздушной тревоги звучали в городах и поселках, прилегающих к сектору Газа, и в городе Ашкелон.
С понедельника по территории Израиля из сектора Газа запущены более 200 ракет, израильская армия в ответ поразила более 130 военных целей на территории анклава, ликвидировав 15 боевиков.