Իմ խնդրանքն է համալսարանով մտահոգ բոլոր մարդկանց՝ անպայման մասնակցե՛ք ընտրություններին, ընտրե՛ք ում ուզում եք՝ բացի Նիկոլից. ԵՊՀ ուսխորհրդի նախագահ
11/05/2021 17:43
Ուղիղ 3 տարի է, ինչ ԵՊՀ-ն պաշարված ամրոցի պես դիմադրում է նիկովիդ հիվանդությանը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԵՊՀ ուսանողական խորհրդի նախագահ Դավիթ Ափոյանը.
«1. Խուլիգանական հարձակում Արամ Սիմոնյանի վրա և Գիտխորհրդի գրավում
2. Ուսանողական խորհրդի լուծարման գործընթաց
3. Ուսանողների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոնի լուծարման գործընթաց
4. Բյուրական մասնաշենքերի օտարման գործընթաց
5. 100-ամյակ միջոցառումների տապալում
6. ԵՊՀ ռեկտորի ընտրությունների ձգձգում
7. Բուհերի ինքնավարությունը սահմանափակող օրենքի ընդունում
8. ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի լուծարում
9. Եվ այլն
Այս բոլոր փուլերում համալսարանական կորիզը պայքարել է, որ բուհը զերծ լինի նիկովիդից: Բայց այս ամենը ավելի է բարդանալու, եթե արտահերթ ընտրությունների այս հիվանդությունը հաղթանակ տոնի: Իհարկե ինչ էլ լինի մայր բուհի համար պայքարելու ենք, բայց այդ պոտենցիալն ու ժամանակը անսպառ չեն, իսկ մեկ օրվա քանդածը վերակառուցելու համար տարիներ են պետք:
Ուստի իմ խնդրանքն է համալսարանով մտահոգ բոլոր մարդկանց՝ անպայման մասնակցե՛ք ընտրություններին, ընտրե՛ք ում ուզում եք՝ բացի Նիկոլից: Հիմա համալսարանին օգնելու որևէ այլ միջոց չկա: #antinikol», - գրել է Ափոյանը։

Моя просьба ко всем обеспокоенным судьбой университета людям: обязательно участвуйте в выборах, выбирайте кого хотите, кроме Никола – Давид Апоян
11/05/2021 18:52
Ровно 3 года, как Ереванский государственный университет как осажденная крепость сопротивляется болезни никовид, написал на своей странице в Facebook председатель Студенческого совета ЕГУ Давид Апоян.
«1. Хулиганское нападение на Арама Симоняна и захват Ученого совета
2. Процесс упразднения Студенческого совета
3. Процесс ликвидации Центра по работе со студентами ЕГУ
4. Процесс отчуждения Бюраканской базы ЕГУ
5. Провал мероприятий по случаю празднования 100-летия ЕГУ
6. Затягивание выборов ректора ЕГУ
7. Принятие закона, ограничивающего самоуправление вузов
8. Ликвидация Совета попечителей ЕГУ
9. И так далее.
На всех этих этапах университетское ядро боролось, чтобы уберечь вуз от никовида. Но все это еще больше усугубиться, если эта болезнь одержит победу в парламентских выборах. Конечно, что бы ни произошло, мы будем бороться за Альма-матер, но этот потенциал и время не безграничны, а для восстановления разрушенного за день требуются годы.
Посему моя просьба ко всем обеспокоенным судьбой университета людям, обязательно участвуйте в выборах, выбирайте кого хотите, кроме Никола. Сейчас нет другого способа помочь университету. #аntinikol», - написал Давид Апоян.