Իսրայելական բանակը հայտարարել է Գազայի հատվածից բազմաթիվ գնդակոծությունների մասին
Գազայի հատվածում խմբավորումները 10 ժամ առանց ընդմիջման հրթիռներ են արձակել Իսրայելի ուղղությամբ, հայտնում է իսրայելական բանակը:
«Ժամը 18:00-ից Գազայի հատվածում գործող ահաբեկչական խմբավորումները հրթիռներ են արձակում Իսրայելում խաղաղ բնակչության դեմ: Հիմա ժամը 04.00-ն է: Սա արդեն հրթիռային հարվածների 10-րդ ժամն է», - ասվում է բանակի Twitter-ի հայտարարության մեջ:
Ավելի վաղ ՀԱՄԱՍ-ը հայտարարել էր, որ Իսրայելը ժամանակ ունի մինչև ժամը 18.00-ն Արևելյան Երուսաղեմի Ալ-Աքսա մզկիթի և Շեյխ Ջարրայի տարածքներից զինվորներին դուրս բերելու համար: Դրանից հետո Գազայի հատվածից մոտ 150 հրթիռ է արձակվել դեպի Իսրայել, դրանցից տասնյակները որսացվել են «Երկաթե գմբեթ» հակահրթիռային պաշտպանության համակարգի կողմից:

Jerusalem crisis: Pleas for calm as violence escalates
Countries worldwide have appealed for calm after days of unrest spiralled into retaliatory attacks by Israel and Palestinians.
The US, the European Union and the UK have urged Israel and the Palestinians to lower tensions as soon as possible, BBC reports.
The violence escalated on Monday night after Palestinian militants fired rockets toward Jerusalem.
In response, the Israeli military launched air strikes against militant targets in the Gaza Strip.
Palestinian health officials in Gaza said 22 people, including children, had died in the strikes. Israel's military said at least 15 members of the Hamas group that rules Gaza were among those killed.
Hamas had threatened to strike after hundreds of Palestinians were injured in clashes with Israeli police at a holy site in Jerusalem on Monday.