«Այդքան կյանք ապրես, ստեղծես, քեզ կերտես, որ մի հատ խարդախ քեզ սարքի եսիմ ի՞նչ, բա արժե՞ր». Փաստաբանը՝ ՀՀ գլխավոր դատախազին
11/05/2021 12:16
Փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի կարծիքով՝ ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը չգիտի, թե «ինչի մեջ է խրվել»։
«Ինքը գիտեր՝ լինելու է սովորական դատախազ, որը կգնա թոշակի ու, որին բոլորը կմոռանան ու երջանիկ կվայելի այն, ինչը կվայելի», - մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Աթանեսյանը։
Փաստաբանի խոսքով՝ գլխավոր դատախազն «ինքն իրեն կերտած տղա է»։
«Ինքն իրենով տանջված, իր կարիերան ստեղծած. հեշտ չէ։ Գիտնական է եղել, որ ասես գլուխը չի աշխատում, բացառվում է, աշխատում է, ինքն իրեն ստեղծելով գնացել է ու ու 2016 թվականին բախտի բերմամբ, բայց հասել էր նրան չէ՞, որ համարեցին արժանի թեկնածու։ Ուրեմն այդքան կյանք ապրես, ստեղծես, քեզ կերտես, որ մի հատ խարդախ քեզ սարքի եսիմ ի՞նչ, բա արժե՞ր, արժե՞ր հեղինակազրկել այդ համակարգը», - նշեց Տիգրան Աթանեսյանը։

Тигран Атанесян: Разве стоило прожить жизнь, создавать, работать над собой, чтобы какой-то мошенник превратил тебя непонятно во что?
11/05/2021 13:56
Адвокат Тигран Атанесян считает, что генеральный прокурор Армении Артур Давтян не знает, «во что влип».
«Он думал, что будет обычным прокурором, который выйдет на пенсию, которого все забудут и он будет спокойно наслаждаться тем, чем наслаждается», - заявил Тигран Атанесян сегодня на пресс-конференции.
По словам адвоката, генеральный прокурор – «парень, который создал себя сам».
«Он работал над собой, создавал свою карьеру. Был ученым, нельзя сказать, что у него не работает голова, исключается. Работая над собой, он волею судьбы в 2016 году достиг того, что его посчитали достойным кандидатом. То есть, прожить жизнь, создавать, работать над собой и чтобы какой-то мошенник превратил тебя непонятно во что?  Разве стоило? Стоило так дискредитировать систему?» - отметил Тигран Атанесян.