«Ժողովուրդ». ԼՀԿ-ն նոր դեմքեր է փնտրում նախընտրական ցուցակում ներառելու համար
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը ևս ակտիվ պատրաստվում է հունիսի 20-ին սպասվող ԱԺ արտահերթ ընտրություններին:
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունն այս օրերին լինելու է Աղվերանի հյուրանոցներից մեկում, որտեղ թեժ քննարկումներ են ընթանում։ Լուսավորականները որոշել են առանձնանալ, որպեսզի կարողանան դետալ առ դետալ քննարկել ընտրություններին մասնակցելու իրենց ձևաչափի, ընտրական ծրագրի, ցուցակի անդամների հետ կապված հարցերը: Բանն այն է, որ ԼՀԿ-ն նոր դեմքեր է փնտրում նախընտրական ցուցակում ներառելու համար, ու նաև այդ հարցերում է կուսակցությունում թեժ քննարկումներ ընթանում: Կարծես թե, հստակեցվում է մի բան, որ ԼՀԿ-ի ցուցակի առաջին կինը ԱԺ պատգամավոր Անի Սամսոնյանն է լինելու:
Լուսավորականները նաև պատրաստվում են համագումարի. շաբաթ Երևանում համագումար կանեն, որտեղ տարբեր հարցերի հետ կապված հստակեցումներ կմտցնեն:
Ի դեպ, հստակ է նաև մի բան, որ ԼՀԿ-ի նախընտրական շտաբը ղեկավարելու է ԼՀԿ-ական Դավիթ Խաժակյանը:
Թերթը փորձել է ԼՀԿ-ի նախընտրական ցուցակների վերաբերյալ տեղեկությունները ճշտել ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանից, որը հայտարարել է, որ ցուցակների հարց իրենք դեռևս չեն քննարկել:

«Жоховурд»: Партия «Светлая Армения» находится в поиске новых лиц
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что парламентская фракция «Светлая Армения» активно готовится к предстоящим внеочередным парламентским выборам.
«Партия «Светлая Армения» в эти дни будет находиться в одной из гостиниц Агверана, где пройдут бурные обсуждения. Они решили детально обсудить вопросы, связанные с форматом участия и предвыборным списком. Дело в том, что партия «Светлая Армения» находится в поиске новых лиц для включения в предвыборный список. Уже вроде уточнено, что первой женщиной списка будет депутат парламента Ани Самсонян.
Партия готовится также к предстоящему съезду, который состоится в субботу в Ереване.
Кстати, уже известно, что предвыборный штаб партии «Светлая Армения» возглавит Давид Хажакян», - отмечает газета.
Издание попыталось уточнить сведения о предвыборном списке партии у руководителя фракции «Светлая Армения» Эдмона Марукяна, который заявил, что вопрос предвыборного списка пока не обсуждался.