Բողոքի ակցիա. խնդիրները չլուծելու դեպքում նաիրիտցիները գործադուլ կանեն ու անժամկետ կմնան կառավարության դիմաց
13/05/2021 10:52
Նաիրիտ գործարանի աշխատակիցները բողոքի ակցիա են իրականացրել կառավարության շենքի դիմաց: Նրանք իրենց աշխատավարձի ու աշխատանքի հետ կապված խնդիրն են բարձրացնում՝ պահանջելով հանդիպում կառավարության ներկայացուցչի հետ:
«Եթե առաջիկա երկու օրվա ընթացքում աշխատավարձի հետ կապված որևէ դրական քայլ չարվի, կոլեկտիվը չի գնալու աշխատանքի, գործարանի տարածք չի մտնելու: Դա նշանակում է, որ գործարանի անվտանգության հարցը մնալու է օդում», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց գործարանի աշխատակիցներից մեկը:
Խնդիրների չկարգավորման դեպքում նաիրիտցիները պատրաստվում են անժամկետ մնալ կառավարության շենքի մոտ:
«Նստելու ենք ստեղ ու պահանջենք: Վեց ամիս է աշխատավարձ չենք ստացել», - ասաց ակցիայի մեկ այլ մասնակից:

Работники «Наирита» объявят забастовку, если проблемы не будут решены – акция протеста перед правительством
13/05/2021 11:40
Работники завода «Наирит» проводят акцию протеста перед зданием правительства Армении. Они требуют встречи с представителем правительства и решения проблем, связанных с заработной платой и работой.
«Если в течение двух дней не будет предпринято какого-то положительного шага, чтобы погасить задолженность по зарплате, коллектив не будет ходить на работу, не зайдет на территорию завода. Это значит, что вопрос безопасности завода будет висеть в воздухе», - заявил в беседе с журналистами один из работников.
Работники завода «Наирит» отметили, что если проблемы не будут решены, они проведут бессрочную акцию у здания правительства.
«Мы сядем здесь и будем требовать. Уже шесть месяцев как нам не платят зарплату», - сказал один из участников акции.