Տագնապի շչակներ են հնչել իսրայելական Աշքելոնում
Իսրայելական Աշքելոն քաղաքում, որին Գազայի հատվածի պաղեստինյան խմբավորումները վերջին ժամերին հրթիռային զանգվածային հարված են հասցնում, տագնապի շչակներ են անդադար հնչել, մարդիկ ստիպված են գիշերն անցկացնել պատսպարաններում:
«Այս մղձավանջը սկսվել է մայիսի 15-ին ժամը 01:00-ից: Երեկ նրանք նույնպես կրակել են, բայց հիմա հարվածը գործնականում չի դադարում», - РИА Новости-ին ասել է քաղաքի բնակիչներից մեկը:
Իսրայելական բանակի մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ Աշքելոնում և Գազայի հետ սահմանակից գյուղերում ու քաղաքներում յուրաքանչյուր 5-10 րոպեն մեկ հնչում են շչակներ:

В израильском Ашкелоне безостановочно звучат сирены тревоги
В израильском городе Ашкелон, по которому палестинские группировки сектора Газа наносят в последние часы массированный ракетный удар, безостановочно звучат сирены тревоги, люди вынуждены проводить ночь в бомбоубежищах, сообщили РИА Новости местные жители.
«Этот кошмар начался с часа ночи. Вчера тоже стреляли, но сейчас это практически не прекращается. И хотя нам не надо никуда бегать, у нас прямо в квартире есть укрепленная комната, мы не можем заснуть из-за постоянного воя сирен и взрывов за стеной. Дети очень боятся», - рассказала РИА Новости жительница города.
Пресс-служба армии Израиля сообщает, что сирены срабатывают в Ашкелоне и приграничных с Газой поселках и городах каждые пять-десять минут.