«Հրապարակ». Սյունիքի մարզպետարանը մեկ շաբաթ առաջ տեղյակ է եղել Սև լճի տարածքում հակառակորդի շարժի մասին
14/05/2021 10:04
«Թշնամին, որը 2 օր առաջ ներխուժել է ՀՀ տարածք, ավելի քան մարտական է տրամադրված, տեղեկացանք, որ Սև լճի հատվածում շուրջ 50 զինտեխնիկա են կենտրոնացրել՝ լճի ողջ երկայնքով, և մեծ թվով զորք կուտակել։ Սյունիքում արդեն կամավորական ջոկատներ են կազմվում, քանի որ բանակի հետ հույսեր չեն կապում։
Սակայն պարզվում է՝ մարզային իշխանություններին դեռևս մեկ շաբաթ առաջ են տեղեկացրել լճի տարածքում հակառակորդի շարժի մասին, անգամ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների՝ լճի հատվածից արված տեսանյութն էր շրջանառվել համացանցում։ Մինչդեռ Սյունիքի մարզպետարանն իր պաշտոնական էջով խրոխտ հերքում էր տարածել և «վստահեցրել», որ իրավիճակը գտնվում է հայկական կողմի վերահսկողության տակ»։

«Грапарак»: Областная администрация Сюника неделю назад знала о передвижении противника в районе Черного озера
14/05/2021 11:38
Газета «Грапарак» пишет, что враг уже два дня проник на территорию Республики Армения и настроен более чем по-боевому. Известно, что в район Черного озера переброшены 50 единиц боевой техники и скопилось много войск противника, по всей протяженности озера. В Сюнике уже формируются добровольческие отряды, поскольку с армией не связывают надежд.
«Однако выясняется, что областные власти еще неделю назад знали о передвижении противника на территории озера, в сети даже распространялись видеоматериалы азербайджанских СМИ с территории озера. Между тем, областная администрация Сюника на своей официальной странице распространила опровержение и «заверила», что ситуация находится под контролем армянской стороны», - пишет газета.