Սրանք պետք է գնան՝ լավով, թե վատով, արդեն կարևոր չէ, հակառակ դեպքում, բոլորս՝ առանց բացառությունների, մեր հայրենիքում ապրելու հնարավորություն այլևս չենք ունենալու. Փորձագետ
14/05/2021 20:22
«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Ընդամենը 20-25 օր առաջ, վարչապետն, ակնհայտորեն, նախընտրական գործընթացների շրջանակներում, հպարտորեն հայտարարում էր, որ զինված ուժերի բարեփոխումների շրջանակներում քննարկում են բանակը կրճատելու հարցը։
5 տարի մեկ եռամսյա հավաքներ, բարեփոխումներ... կարճ ասած, շաբաթը ուրբաթից շուտ եկավ։
Չգիտեմ, թե արդեն որերորդ անգամ կրկնում եմ, բայց բոլոր պետք է հասկանան՝ սա միայն սյունեցիների կամ Գեղարքունիկի մարզում ապրող մեր հայրենակիցների կռիվը չի, երեկ Արցախում, այսօր՝ Հայաստանում, դրված է մեզանից յուրաքանչյուրի կյանքի հարցը։
Գործող իշխանությունները վաղուց իրենց սպառել են, դա ցույց տվեց պատերազմը, ցույց տվեց հետպատերազմական գործընթացները, պարզ է նաև վերջին օրերի պրոցեսների տրամաբանության ներքո։
Սրանք պետք է գնան՝ լավով, թե վատով, արդեն կարևոր չէ, հակառակ դեպքում, բոլորս՝ առանց բացառությունների, մեր հայրենիքում ապրելու հնարավորություն այլևս չենք ունենալու»։

Эти власти должны уйти и уже не важно, по-хорошему или по-плохому, в противном случае мы лишимся возможности жить на нашей родине – Тигран Абрамян
14/05/2021 20:48
Руководитель аналитического центра «Энакер» Тигран Абрамян написал на своей странице в Facebook:
«Всего лишь 20-30 дней назад, премьер-министр явно в рамках избирательных процессов, гордо заявлял, что в рамках реформ вооруженных сил обсуждается вопрос сокращения армии.
Трехмесячные сборы раз в три года, реформы…короче говоря, пятница наступила раньше субботы.
Не знаю, уже который раз повторяю, но все должны понять, что это не только война сюникцев или живущих в Гегаркуникской области наших соотечественников, вчера в Арцахе, а сегодня в Армении стоит вопрос жизни каждого из нас.
Действующие власти давно исчерпали себя, это продемонстрировала война, показали послевоенные процессы, очевидно также в рамках логики событий последних дней.
Эти власти должны уйти, по-хорошему или по-плохому, уже не важно, в противном случае мы все, без исключения, лишимся возможности жить на нашей родине».