Հայ-ադրբեջանական սահմանի որոշ հատվածներում նկատվում է լարվածության և ադրբեջանական ուժերի ագրեսիվության աճի միտում. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
17/05/2021 12:04
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը առավոտյան Անվտանգության խորհրդի նիստում իր ունեցած ելույթն է հրապարակել։
Նա նշել է, որ նիստից հետո հայ-ադրբեջանական սահմանի որոշ հատվածներում նկատվում է լարվածության և ադրբեջանական ուժերի ագրեսիվության աճի միտում:
«Բացի ներքին անվտանգային միջոցառումներից, Հայաստանը էլ ավելի է ակտիվացնում Հավաքական անվտանգության պայմանագրով եւ հայ-ռուսական ռազմավարական համակարգով նախատեսված արձագանքման ընթացակարգերը», - նշել է Փաշինյանը։

Armenia Acting PM: Tendency of growth of aggression of Azerbaijani forces noticed in some sectors of Armenian-Azerbaijani border
17/05/2021 12:22
Armenia’s Acting Prime Minister convened today session of Security Council to discuss the situation on Armenian-Azerbaijani border.
He noted that after the session tension and tendency of growth of aggression of Azerbaijani forces is noticed in some sectors of Armenian-Azerbaijani border.
“Besides, domestic security measures, Armenia intensifies more the response procedures envisaged by the Collective Security treaty and Armenian-Russian strategic system,” Pashinyan noted.