Պաղեստինցիներին հասցված իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը գերազանցել է 200-ը
Իսրայելի և Գազայի հատվածում իրավիճակի սրման սկզբից ի վեր 218 պաղեստինցի է զոհվել, և ավելի քան 6,5 հազարը՝ վիրավորվել: Այս մասին հայտարարել է Մոսկվայում Պաղեստինի դեսպանը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ իսրայելական ավիահարվածների հետևանքով զոհված պաղեստինցիների թիվը հասել է 192-ի, այդ թվում՝ 58 երեխա:
«Վերջին տվյալները, որոնք մենք ստացել ենք մեկ ժամ առաջ, վկայում են, որ այժմ մենք ունենք զոհված 218 պաղեստինցի և 6504 վիրավոր: Այս բոլոր մարդկանց 90%-ից ավելին քաղաքացիական անձինք են: Բոլոր զոհերի ավելի քան 30% -ը կանայք և երեխաներ են», - ասել է նա «Ռոսիա Սեգոդնյա» լրատվական գործակալությունում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ:

Число погибших от израильских ударов палестинцев превысило 200 человек
С начала обострения между Израилем и сектором Газа погибли 218 палестинцев, более 6,5 тысячиполучили ранения, заявил посол Палестины в Москве Абдель Хафиз Нофаль.
Ранее сообщалось, что число палестинцев, погибших в результате израильских авиаударов, достигло 192, среди жертв 58 детей.
«Самые последние данные, которые мы получили буквально час назад, говорят о том, что сейчас мы имеем 218 убитых палестинцев и 6504 раненых. Более 90% всех этих людей - это мирные жители. И более 30% всех убитых - это женщины и дети», - сказал он в ходе пресс-конференции в МИА «Россия сегодня».