Հնարավոր ստորագրվելիք փաստաթղթի վերաբերյալ ԱԳՆ-ն տեղեկություն չունի. Փոխնախարար
Առաջիկայում հնարավոր ստորագրվելիք փաստաթղթի վերաբերյալ ՀՀ ԱԳՆ-ն տեղեկություն չունի, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԳ փոխնախարար Ավետ Ադոնցը:
«Փաստաթղթից ես գաղափար չունեմ, որևէ տեղեկություն չունենք, Արտգործնախարարությունը չունի», - նշեց փոխնախարարը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Միքայել Մինասյանը հրապարակել էր նոր փաստաթղթից մի հատված, որը պատրաստվում են ստորագրել ՀՀ վարչապետը, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահները: Ըստ Մինասյանի հրապարակած փաստաթղթի՝ «Տավուշի մարզի 5 գյուղ և Արարատի մարզի մեկ գյուղն Ադրբեջանին հանձնելը Նիկոլը քննարկման առարկա է դարձրել»:
Այսօր կառավարության նիստին ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ եթե Ադրբեջանը պայմանավորվածություններն իրագործի, թուղթը ստորագրելու է:

МИД Армении не осведомлено о документе, который планируется подписать с Азербайджаном – Авет Адонц
Министерство иностранных дел Армении не осведомлено о документе, который планирует подписать с Азербайджаном и.о. премьер-министра республики Никол Пашинян.
«Не имею никакой информации о документе. В МИД Армении не имеют информации», - сказал заместитель министра иностранных дел Армении Авет Адонц в беседе с журналистами.
Напомним, бывший посол Армении при Святом Престоле в Ватикане Микаэл Минасян накануне обнародовал проект документа, основная часть которого замазана черной краской. Видны лишь первые два пункта трехстороннего заявления глав Армении, Азербайджана и России, где речь идет о разрешении ситуации на армяно-азербайджанской границе, создании национальных комиссий по демаркации и делимитации армяно-азербайджанской границы.