Հնարավոր ստորագրվելիք փաստաթղթի վերաբերյալ ԱԳՆ-ն տեղեկություն չունի. Փոխնախարար
Առաջիկայում հնարավոր ստորագրվելիք փաստաթղթի վերաբերյալ ՀՀ ԱԳՆ-ն տեղեկություն չունի, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԳ փոխնախարար Ավետ Ադոնցը:
«Փաստաթղթից ես գաղափար չունեմ, որևէ տեղեկություն չունենք, Արտգործնախարարությունը չունի», - նշեց փոխնախարարը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Միքայել Մինասյանը հրապարակել էր նոր փաստաթղթից մի հատված, որը պատրաստվում են ստորագրել ՀՀ վարչապետը, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահները: Ըստ Մինասյանի հրապարակած փաստաթղթի՝ «Տավուշի մարզի 5 գյուղ և Արարատի մարզի մեկ գյուղն Ադրբեջանին հանձնելը Նիկոլը քննարկման առարկա է դարձրել»:
Այսօր կառավարության նիստին ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ եթե Ադրբեջանը պայմանավորվածություններն իրագործի, թուղթը ստորագրելու է:

Armenia’s MFA not aware of to be possibly signed document – deputy minister
Ministry of Foreign Affairs of Armenia has no information about the document that will possibly be signed in near future, deputy minister Avet Adonts told the reporters on Thursday.
“I have no idea of the document, we have no information. The Foreign Affairs Ministry does not have [information],” the deputy minister said.
Earlier former Armenian ambassador Mikayel Minasyan published an extract from the document to be signed by the prime minister of Armenia, presidents of Azerbaijan and Russia.
Minasyan noted that according to it, Pashinyan is going to hand over 5 villages of Armenian Tavush province and one village of Ararat province.
At the cabinet sitting today Armenia’s acting PM stated that if Azerbaijan carries out reached arrangements, he will sign the document.