ՊՆ-ն հայտարարում էր, որ փակել է ադրբեջանցիների սնուցման մուտքերը. ՀՀ տարածքում ո՞նց դարձան 500. Մարուքյան
20/05/2021 18:33
ԱԺ-ում «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը հետաքրքրվեց, եթե ՊՆ-ն փակել էր ադրբեջանցիների սնուցման մուտքերը, Հայաստանի տարածք ներթափանցածների թիվն ինչպե՞ս է հասել 500-ի:
«Եթե 250 հոգի էին, ՊՆ-ն հայտարարում էր, որ փակել է նրանց սնուցման մուտքերը, ո՞նց դարձան 500: Այդ թիվը ո՞նց ա բազմապատկվում: ՀՀ տարածք է մտել 500 հոգի, և մենք մինչ օրս փորձում ենք բանակցություններով նրանց հանել, ինչը ճիշտ է: Իշխանության քայլերը, այդ մասով, մինչև այսօր ճիշտ են, բայց հիմա այս պրոցեսի արդյունքում ծնված թուղթը ճիշտ չէ: Դրանից տեղյակ չենք մենք, ժողովուրդը: Ժողովրդին ասվել է՝ թիկունքում բան չենք պայմանավորվելու: Հիմա ժողովրդի թիկունքում բան կա պայմանավորված», - նշեց պատգամավորը:

Эдмон Марукян: Минобороны Армении заявило, что пути снабжения азербайджанцев перекрыты. Как их число на территории Армении достигло 500?
20/05/2021 19:23
Руководитель фракции «Светлая Армения »Эдмон Марукян поинтересовался сегодня в парламенте, как могло случиться, что число проникших на территорию Республики Армения азербайджанских военных достигло до 500, когда министерство обороны заявило, что перекрыло пути их снабжения.
«Их было 250 человек, Минобороны объявило, что перекрыло пути их снабжения. Как их число могло достичь 500 человек? На территорию Армении проникло 500 человек, и мы по сей день пытаемся достичь их вывода путем переговоров.
Шаги власти до сих пор были правильными, но возникший в результате этого процесса документ неверный. Об этом документе не знаем мы, не знает народ. Народу было сказано, что за его спиной ни о чем не будут договариваться. Сейчас выясняется, что за спиной народа о чем-то договорились», - отметил депутат.