Գազայի հատվածի մոտ 50 հազար բնակիչ է անօթևան մնացել
Պաղեստինի առողջապահության նախարարությունը հաղորդել է, որ Գազայի հատվածի շուրջ 50 հազար բնակիչ կորցրել է իր տունն իսրայելական բանակի հրթիռային հարվածների պատճառով:
«Իսրայելական հարվածների հետևանքով շուրջ 50 հազար քաղաքացի կորցրել է իրենց տները և ստիպված տեղափոխվել ապաստարաններ», - ասվում է գերատեսչության կայքում:
Նշվում է, որ այն պայմանները, որոնցում մարդիկ հայտնվում են, վտանգավոր միջավայր են իրենցից ներկայացնում՝ կորոնավիրուսի և այլ հիվանդությունների արագ տարածման համար:
Պաղեստինի առողջապահության նախարարությունը կոչով դիմել է աշխարհի պետություններին՝  46.6 միլիոն դոլարի չափով շտապ օգնություն տրամադրել, Գազայի հատվածի առողջապահական կարիքները հոգալու համար:

Порядка 50 тысяч жителей сектора Газа остались без крова
Минздрав Палестины сообщил, что около 50 тыс. жителей сектора Газа лишились своих жилищ из-за ракетных обстрелов со стороны израильской армии.
«Вследствие израильских ударов порядка 50 тыс. граждан лишились крова и были вынуждены переселиться в убежища», — сообщается на сайте ведомства.
Отмечается, что условия, в которых оказались люди, представляют собой опасную среду для быстрого распространения коронавируса и иных заболеваний.
Палестинский Минздрав обратился с призывом к государствам мира оказать неотложную помощь для удовлетворения потребностей сферы здравоохранения сектора Газа на сумму $46,6 млн.