Բանակում չծառայած վարչապետի պաշտոնակատարն ասում է. «Էդ սարի ծերին, որ տարվա կեսը ձյուն ա, ինչների՞ս ա պետք զինվոր». իսկ սարի ծերը մեր հայրենիքն է. Էդիկ Բաղդասարյան
29/05/2021 10:04
Գերագույն հրամանատարը աշխարհին հրավիրում է, որ գան մեր սահմանին դիտորդություն անեն: Գրեթե բոլորին հրավիրել է Հայաստան: Ոչ ոք չի գալու, իսկ մեր սահմանը միայն մենք կարող ենք պաշտպանել, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել  է «Հետք»-ի գլխավոր խմբագիր Էդիկ Բաղդասարյանը
«Տարիներ շարունակ հայ զինվորները Օմարի, Մռավի լեռան վրա սահման են պահել: Անպատկերացնելի դժվարությունների միջով անցնելով՝ զենք-զինամթերք, վառելիք, սնունդ, ջուր են հասցրել: Տասնյակ զոհեր ենք ունեցել, մեր բանակի հերոսական, փառավոր էջերն են գրվել:
Բանակում չծառայած վարչապետի պաշտոնակատարը, որը նաև մեր գերագույն հրամանատարն է, ասում է. «Էդ սարի ծերին, որ տարվա կեսը ձյուն ա, ինչների՞ս ա պետք զինվոր»: Իսկ սարի ծերը մեր հայրենիքն է: Վաղը նորակոչիկների ծնողները, էս խոսքերից ոգևորված, զինկոմի երեսին շպրտելու են՝ մենք սարերի ծերերին կանգնեցնելու երեխա չունենք», - նշել է Բաղդասարյանը:

Не служивший в армии и.о. премьер-министра говорит: «Зачем нам военные на вершине этой горы, где полгода снег?» А вершина горы наша Родина –  Эдик Багдасарян
29/05/2021 12:30
Не служивший в армии и.о. премьер-министра говорит: «Зачем нам военные на вершине этой горы, где полгода снег?» А вершина горы наша Родина – Эдик Багдасарян
Верховный главнокомандующий приглашает мир – приехать и осуществлять наблюдение на нашей границе. Пригласил в Армению почти всех. Никто не придет, и только мы сможем защитить нашу границу, написал на своей странице в Facebook главный редактор издания Hetq Эдик Багдасарян.
«На протяжении лет армянские военные несли дежурство на границе в Омаре, на горе Мрав. Пройдя через невообразимые трудности, доставляли оружие и боеприпасы, топливо, продовольствие и воду. У нас были десятки жертв, писались героические, славные страницы истории нашей армии.
Не служивший в армии исполняющий обязанности премьер-министра, который одновременно является нашим верховным главнокомандующим, говорит: "Зачем нам военные на вершине этой горы, где полгода снег?" А вершина горы – наша Родина.
Завтра родители новобранцев, воодушевленные этими словами, бросят их в лицо военкому: у нас нет для вас детей, чтобы вы отправляли их стоять на вершинах гор», - отметил Эдик Багдасарян.