Տիրան Խաչատրյանի՝ Փաշինյանի վերաբերյալ հնչեցրած մեկնաբանությունները հաղորդում էին հանցագործության մասին. Տիգրան Աբրահամյան
01/06/2021 10:38
ԳՇ պետի նախկին տեղակալ Տիրան Խաչատրյանի՝ Փաշինյանի վերաբերյալ հնչեցրած մեկնաբանությունները հաղորդում էին հանցագործության մասին, այս մասին գրել է «Հենակետ» վելուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Գեներալը մասնավորապես նշում է, որ 2019 թվականին անցկացված զորավարժությունից հետո վարչապետին 62՝ իրեն վերաբերող թերություն է ներկայացվել, որից հետո դրանցից որևէ մեկի ուղղությամբ անհրաժեշտ միջոցառում չի իրականացվել։
Սա ուղիղ մեղադրանք է վարչապետին ու նրա կառավարությանը, զինված ուժերում արձանագրված խնդիրները չվերացնելու, երկրորդական խնդիրների վրա կենտրոնանալու և պատերազմը կանխամտածված պարտության տանելու վերաբերյալ։
Պատերազմի տարբեր կարևոր դրվագներին տիրապետող զինվորականները, գործիչները պետք է խոսեն, իսկ այդ նյութերը իրավական գործընթացներ սկսելու հիմք են դառնալու», - նշել է Աբրահամյանը։

Тигран Абрамян: Озвученные Тираном Хачатряном комментарии о Пашиняне – сообщение о преступлении
Озвученные бывшим заместителем начальника Генштаба ВС Армении Тираном Хачатряном комментарии о Пашиняне – сообщение о преступлении, написал на своей странице в Facebook руководитель аналитического центра «Энакет» Тигран Абрамян.
«Генерал, в частности, отмечает, что после проведенных в 2019 году учений премьер-министру были представлены 62 касающиеся его упущения, однако ни по одному из них не были приняты необходимые меры.
Это прямое обвинение в адрес премьер-министра и его правительства в том, что они не устранили зарегистрированные в ВС проблемы, сконцентрировали внимание на второстепенных вопросах и умышленно повели к поражению в войне.
Владеющие информацией о важных эпизодах войны военные, деятели должны обо всем рассказать, а эти материалы станут основой для начала правовых процессов», - отметил Тигран Абрамян.