Կոնվերս բանկը «Երգով ու սիրով» փառատոնի աջակիցն է
«Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» մանկական ֆիլհարմոնիայի «Թիկունքը՝ մշակույթ, սահմանը՝ կենտրոն» ծրագրի շրջանակում Արցախում ընթանում է «Երգով ու սիրով» փառատոնը: Փառատոնն անցկացվում է Արցախում և Սյունիքում՝ Ստեփանակերտի, Մարտունու, Հադրութի, Սիսիանի, Գորիսի, Կապանի, Քաջարանի, Մեղրիի, Ագարակի, Խնձորեսկի, և Շինուհայրի գործող երգչախմբերի մասնակցությամբ:
«Սահմանն ուժեղ է առաջին հերթին իր բնակիչներով: «Թիկունքը՝ մշակույթ, սահմանը՝ կենտրոն» ծրագրի հիմնական նպատակը սահմանամերձ բնակավայրերի երեխաներին գոտեպնդելն ու ոգևորելն է: Սա յուրաքանչյուրիս պարտքն է: Նրանցից յուրաքանչյուրը պիտի վստահ լինի, որ իր թիկունքն ամուր է, որ մենք իրենց հետ ենք: Մյուս կողմից, սա սահմանին ապրող երեխաների ձայնը լսելի դարձնելու, նրանց մասին եւս մեկ անգամ խոսելու հիանալի հնարավորություն է »,-ասում է «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավար Տիգրան Հեքեքյանը:
Նախագիծը «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» մանկական ֆիլհարմոնիան իրականացնում է ԿԳՄՍՆ հետ համատեղ: Ֆինանսական աջակիցն է Կոնվերս Բանկը:
«Պատասխանատու բիզնեսի դերն ու նշանակությունը մշակույթի, գիտության, կրթության հանրայնացման, զարգացման հարցերում շատ մեծ է: Որքան մեծ լինի բիզնեսի հետաքրքրությունը մշակութային նախաձեռնությունների նկատմամբ, այնքան մեծ է այս ոլորտում հաջողելու, հետաքրքիր երկարաժամկետ նախագծեր իրականացնելու հնարավորությունը, որոնք կհագեցնեն «մշակութային սովը», և որոնց շնորհիվ մշակութային արժեքներ կստեղծվեն: Հուսով եմ, այս հարցում Կոնվերս Բանկի հետ եւս համագործակցությունը շարունակական կլինի»,-ասել է մաեստրո Հեքեքյանը:
Այսօր՝ երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը, տեղի կունենա Արցախի փառատոնի եզրափակիչ համերգը՝ մոտ 170 երեխաների մասնակցությամբ: Փառատոնի շրջանակներում հաջորդ համերգը կկայանա հունիսի 3-ին՝ Կապանում:

Конверс Банк спонсирует фестиваль «С песней и любовью»
В Арцахе проходит фестиваль «С песней и любовью» в рамках программы «Тыл - Культура, граница - центр». Фестиваль проводится в Арцахе и Сюнике с участием музыкальных коллективов из Степанакерта, Мартуни, Гадрута, Сисиана, Гориса, Капана, Каджарана, Мегри, Агарака, Хндзореска, Шинухайра.
«Граница устойчива прежде всего своими жителями. Основная цель проекта «Тыл - Культура, граница - центр»- расширить возможности и воодушевить детей, живущих в приграничных районах. Это долг каждого из нас. Каждый из них должен быть уверен, что у них прочный тыл, и что мы вместе с ними». С другой стороны, это прекрасная возможность для детей, живущих в приграничных сообществах быть услышанными, еще раз рассказать о них»- сказал художественный руководитель хора «Маленькие певцы Армении» Тигран Экекян.
Детская филармония «Маленькие певцы Армении» реализует Проект в сотрудничестве с Министерством образования, науки, культуры и спорта. Конверс Банк осуществляет финансовую поддержку проекта.
«Роль и значение ответственного бизнеса значительна в культуре, науке, образовании, рекламе и развитии. Чем выше интерес бизнеса к культурным инициативам, тем шире возможность добиться успеха в этой сфере, реализовать интересные долгосрочные проекты, которые удовлетворят «культурный голод» и сформируют культурные ценности. Я надеюсь, что сотрудничество с Конверс Банком будет продолжительной также и в этой области», - сказал Маэстро Экекян.
Сегодня, в Международный день защиты детей, состоится заключительный концерт Арцахского фестиваля, в котором примут участие около 170 детей. Следующий концерт в рамках фестиваля состоится 3 июня в Капане.